Teemu Selänne sai valtavan lahjan veronmaksajilta Lintilältä tuella, verovapaana käteen

Anonyymi-ap

Selänne joka ei edes maksa tuloistaan veroa Suomeen saa valtavan lahjan Suomen veronmaksajilta sähkötukena , minkä Lintilä ja Sanna Marin hänelle järjesti.

12

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän tuossa Selänteen talossa on jotain vikaa tai sit ei ole osannut laittaa talvi kuntoon jos kerta tyhjän talon sähkölasku on kuukaudessa 5000 e, herää selänne korjaa tilanne äläkä länkytä muille

    • Anonyymi

      Minustakin tuon Selänteen peruslämmöllä olevan huvilan sähkölaskut tuntuvat kovasti ylimitoitetulta. Onhan siinä toki 600 m2 tilaa, mutta rakennuksessa on kuulemma vain peruslämpö. Itselläni on noin 100 m2 ja sähkölasku siirtoineen joulukuulta noin 250 euroa. Kuitenkin minulla on ihan täysi lämmitys.

      Onko tuola lämmitettävä uima-allas ja veden lämpö pidetään jossain 25 asteessa? Tai jotain muuta mikä on unohdettu päälle.

    • Anonyymi

      Mutta Teemuhan sanoi ettei tietenkään hae korvauksia..

      • Anonyymi

        Eihän niitä tarvitse hakea kun sähköyhtiö antaa hyvityksen automaattisesti. Ei rikkaita saa vaivata tuollaisilla, vain köyhät joutuu hakemaan, eikä saa sittenkään.


    • Anonyymi

      "Selänteet" saavat tukensa, herra verhosomistaja.

    • Anonyymi

      Sanna antaa sähkötukea Teemulle ja Kimille, joilla on molemmilla 100+ miljoonaa euroa perstaskussa.

      Pertti Pussikuskille tai Tahvo Työttömälle, joilla lompakossa vain nöyhtää, tuki tasan 0 euroa.

      • Anonyymi

        Eihän tämä ole todellista. Robin Hoodissakin oli reilumpi tulonjako.


    • Anonyymi

      Tosiaan, nehän tulee automaattisesti rikkaille ilman hakemista, köyhät ei saa hakemallakaan. Köyhällä se 90€/kk on iso raha, rikkailla ei tuunut tonnienkaan laskut missään.

      Kepulit ja demarit edustaa vain rikkaita, sannukalla pääasia vastustaa isänmaallisia, kaikki arvot on kaupat, jos koskaan ollutkaan muuta kuin suvakkifemakkoarvot.

    • Anonyymi

      Ketä oikeesti kiinnostaa nää selänteen jutut?? Eukko varsinkin tunkee itteensä lehteen milloin milläkin syyllä. Muuttais takas rapakon taa jo olis hiljaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      129
      6020
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4346
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      58
      2771
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2628
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1865
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1534
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      34
      1392
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      24
      1351
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      27
      1187
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1131
    Aihe