Vartijoita ei kannata haukkua.

Anonyymi-ap

He tekevät arvokasta työtä meidän turvallisuuden eteen.
Kuinka monta joku lääkäri on surmannut suomessa epäonnistuessaan.
Siitä ei iltapaskat huuda mitään. Näitä sattuu enemmän?

17

121

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vartijat on täysin kusipäitä kaikki.

      • Anonyymi

        Joka ammattiryhmässä on mätiä yksilöitä, mutta todellisuudessa vain murto-osa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joka ammattiryhmässä on mätiä yksilöitä, mutta todellisuudessa vain murto-osa.

        OLET oikeassa, papitkin tyttöjä lähennelleet -kyse yksilöistä ketkä ei sovellu ammatteihinsa,ei maalailla työntekijöitä enään.


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        ❤️ ­N­­y­­m­­f­­o­­­m­a­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17701713N

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Taidat olla maleksija ostarilla😜

    • Anonyymi

      Älä yleistä.

    • Anonyymi

      Jos vartija tappaa niin asiaan on puututtava. Näitä epäasiallisia toimia on nyt ollut liikaa.

      • Anonyymi

        Asiaan ollaan puututtu ja tullaan aina puuttumaan. Väitätkö, että mitään ei asian suhteen tehdä?
        Tyhmähän sinä olet..


    • Anonyymi

      Mieluimmin käyttäisin sanaa: EI PIDÄ YLEISTÄÄ MISSÄN AMATISSA KETÄÄN JOS JOKU MOKAA!terv. vanha nainen pääkaupunki seutu.

    • Anonyymi

      No kun hullut saavat edes vähänkin aihetta, niin alkaahan se hirveä mellastus panettelu, vaikka faktat ja tutkimukset on kesken.
      Onhan täällä jo vaadittu boikotoimaan koko liikekeskusta ja sen liikkeitä, vaikka niillä ei ole asian kanssa mitään tekemistä.

      • Anonyymi

        Turvsllisuuden tunnetta siinä alepan kassatyöskentelyssä lisää laadukas ja kattava tallentava kameravslvonta.
        Tulee samalla varmistettua niin kassan kuin asiakkaankin oikeusturvaan vaikuttavat tapahtumat.

        Toki kuulusteluissa saa kertoa silti oman versionsa mutta jää pois se tilanne jossa on sana sanaa vastaan.

        Vartijoille haalarikamerat , samoin kaupan kassalle ja tallenteet suoraan pilviplvelimeen joihin asianosaisilla hyvin rajoitettu pääsy.

        Avunpyynöt 112 tyyliin keskitetysti jolloin saadaan ilmoittajan yhteystiedot tallennettua ja pyynnön perustelut sekä tilnnekartoitus. Nykyinen anonyyminä ilmoittelu ja suusta suuhun toiminta on tiensä päässä.


    • Anonyymi

      ei muutako navetan taakse ja nappi ottaan

    • Joku lääkäri tekee työtä ihmisten terveyden hyväksi... Joku vartija viimeisimpien tietojen mukaan lähtökohtaisesti uhkaa sinun terveyttäsi. Lääkäri perustaa kaiken keskustelulle ja tieteelle, vartija lihaksille ja väkivallan uhalle.

      • Anonyymi

        Silti lääkäritkin joskus epäonnistuu.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Silti lääkäritkin joskus epäonnistuu.

        Inhimillistä on erehtyä, kun tekee hyvää, epäinhimillistä taas on auttamisen sijaan vahingoittaa sadistisuuttaan tai tyhmyyttään. Esimies vastaa tietysti alaisensa kyvyttömyydesta ja siitä, että epäpätevä tehtävään...
        Nyt nolasivat ammattilaisetkin koko alan, esittämällä idioottimaisia kommentteja oikein tehdyistä voimakeinoista, ymmärtämättä, että voimakeinoja ei olisi saanut käyttää tätä naista kohtaan missään muodossa, vaan olla tukena ja apuna, mikä on asiakaspalvelun tarkoitus.


    • Anonyymi

      Kannattaa käyttäytyä asiallisesti.

      • Anonyymi

        Vuorovaikutustilanteessa neuvosi koskee myös järjestyksenvalvojia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1087
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      23
      1069
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      842
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      615
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe