Johtamisesta

SOTILASrauhaa
Reserviupseerikoulussa palvelemani perusteella tiedän johtamisesta melkoisen paljon. Monet asiat pätevät sekä mikro- että makrotasolla. Tärkeä asia on faktat, joille hyvän johtamisen pitää perustua.
260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hitsi, jo pelästyin, Älä hyvä mies pelottele vanhoja ihmisiä.

että aisa on aloittanut keskustelun lähes puolilta öin!

Äänestä

Tunnustat siis, että pelkkä palvelija reserviupseerikoulussa olit. Palvelijana toimiminen ei toki estä uhoamasta, että sivustaseuraajana tuli tietämään johtajienkin tehtävistä ja vastuista yhtä ja toista. Tuon kaltainen uho on tuttua myös esimerkiksi ay-liikkeessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

SOTILASrauhaa
Reserviupseerikoulussa palvelemani perusteella tiedän johtamisesta melkoisen paljon. Monet asiat pätevät sekä mikro- että makrotasolla. Tärkeä asia on faktat, joille hyvän johtamisen pitää perustua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu