Parasta elämässä just nyt?

Anonyymi-ap

Uutiset tuottaa pääsääntöisesti shaissea, saati ihmiset jotka kommentoivat erilaisiin artikkeleihin.

Tuntuuko, että elämä on kurjistunut liikaa? Osataanko löytää kiitollisuuden aiheita ja hyviä asioita ja muistaa enemmän kiinnittää huomiota niihin?

Olisi kiva kuulla, mikä on just sun elämässä parasta?

9

903

Äänestä

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      13.1.23. Elämässäni kai parasta osan olla kiitolinen tästä hetkestä.Nukun yöni hyvin.Unen laatuni vaikuttaa paljon ulkoilu päivittäin läpivuoden aikojen,säällä kuin säällä.En ole työelämä ja asun yksin.Lisäksi kuolemalle menettänyt paljon ihmisiä viimeisen 2v.aikana.Kiitolinen sitä ole jonkun liikunta muodon löytänyt myös sisätilassa ryhmän. Minulla on myös ystävä itseäni nuorempi ollut jo 23v. Keskimärin 3 päivän välein soittaa,onko kaikki ok.Jos en hänen työpaikalla käynyt.Joskus tosin rasittavaa: Eilen soitti aamu 6:20 Onko kaikki hyvin.Vaikka olen aamun virkku herään noin 5-6 välillä aina.Hyvät unet takana..Ihan koti rauha haluan aamut.Joten laitoin puhelin yöksi äänetön ja pidän tulevaisuuskin aamu rauhani takia.Mutta toki kiitolinen.Olemmehan saanet lukea, Joku työmaa ruokalan WC tila kuoleenna viikon.Tai Jyväskylä 2 ihmistä kuoleina pitempään .Kalman haju portaikossa. Kukaan ei heistä siis välittänyt.Samahan on Helsinki.Mutta ei yletä uutiskynnykset kun vanhus kuolee kotinsa ja rumina asunto on kuukausia.Kitolisuus,myönteinen oman ajatusmalin omaavana.Karsinut pois elämästäni ammativalitajat.Kukaan niitä ei jaksa kunnella,kun mikään ei hyvin ja vuosi tolkulla.Koko aikuisiän vedin kuin sieni itseeni auta,auta ihmisiä ja vaikeuksissa olevia. Repuni täytyi 4 vuotta sitten ja tietoisesti aloin poistaa negatiivisen puheen omaavat ihmiset elämästäni.Voin paremmin.

    • Anonyymi

      Mun elämässä on parasta se, kun odotan että elämä muuttuisi kivaksi.

    • Anonyymi

      Se kirjoitetaan Scheiße.

    • Anonyymi

      Jo 10 vuotta pois työelämästä, ihanaa aikaa ollut kun saanut olla terveenä ja saanut tehdä mitä huvittaa ja viettää aikaa lapsenlasten kanssa.

    • Ihaninta on oma aika. Syön jotain hyvää, teen omia juttuja, harrastan. Nautin, kun kukaan ei ole vailla minusta yhtään mitään.

      • Anonyymi

        Nii just ei ole mitään ulkopuolisten vaatimuksia, velvoitteita mihinkään. Oma napa paras.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Nii just ei ole mitään ulkopuolisten vaatimuksia, velvoitteita mihinkään. Oma napa paras.

        Onko se niin paha asia jos oma napa välillä olisi se ykkönen? 😅Onko sinulla aina jonkun toisen etu ykkönen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nii just ei ole mitään ulkopuolisten vaatimuksia, velvoitteita mihinkään. Oma napa paras.

        Juuri näin, vihdoinkin kun on eläkkeellä ja asun yksin ei ole kukaan käskemässä ja sanelemassa mitä pitää tehdä. Tosin lapsen perhe menee kaiken edelle, mutta lapsenlapsiakaan ei kovin usein tarvitse paimentaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Juuri näin, vihdoinkin kun on eläkkeellä ja asun yksin ei ole kukaan käskemässä ja sanelemassa mitä pitää tehdä. Tosin lapsen perhe menee kaiken edelle, mutta lapsenlapsiakaan ei kovin usein tarvitse paimentaa.

        Itselläni on eläkeikään vielä pitkä aika, mutta silti oma aika on tärkeää.


    • Anonyymi

      Kuinka tulla Jeesuksen luo – lyhyt, yksinkertainen saarna pelastuksesta.

      ”Kaikki, minkä Isä antaa minulle, tulee minun tyköni; ja sitä, joka minun tyköni tulee, minä en heitä ulos.” – Joh. 6:37.

      Jokainen, joka haluaa pelastua, voi pelastua juuri nyt, kun luet tätä artikkelia. Tarkoitan, että pahin juoppo, hylätyin nainen tai jopa henkilö, joka on kaikkein tietämättömin Jumalasta ja Raamatusta, voi pelastua nyt ja tietää sen, ilman epäilyksen häivääkään, vain ottamalla sydämelleen edellä annetun Raamatun kohdan, jonka selitämme.

      Ja nyt luetaan se uudelleen, sillä kaikki, mitä sanon, on yksinkertaisesti selitystä ja havainnollistusta tästä selvästä lausumasta, jonka Jeesus Kristus antoi Johanneksen evankeliumin 6. luvun jakeessa 37:

      ”Kaikki, minkä Isä antaa minulle, tulee minun tyköni; ja sitä, joka minun tyköni tulee, minä en heitä ulos.”

      Paras uutinen

      https://Jeesuspelastaa.com/2020/10/12/kuinka-tulla-jeesuksen-luo-lyhyt-yksinkertainen-saarna-pelastuksesta/

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      32
      1698
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      79
      1311
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      84
      1261
    4. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      13
      1126
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      1055
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      74
      959
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      92
      947
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      147
      771
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      52
      732
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      86
      707
    11. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      55
      643
    12. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      13
      639
    13. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      146
      624
    14. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      23
      621
    15. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      42
      617
    16. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      28
      608
    17. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      50
      599
    18. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      91
      597
    19. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      94
      586
    20. 46
      563
    Aihe