Parasta elämässä just nyt?

Anonyymi-ap

Uutiset tuottaa pääsääntöisesti shaissea, saati ihmiset jotka kommentoivat erilaisiin artikkeleihin.

Tuntuuko, että elämä on kurjistunut liikaa? Osataanko löytää kiitollisuuden aiheita ja hyviä asioita ja muistaa enemmän kiinnittää huomiota niihin?

Olisi kiva kuulla, mikä on just sun elämässä parasta?

9

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      13.1.23. Elämässäni kai parasta osan olla kiitolinen tästä hetkestä.Nukun yöni hyvin.Unen laatuni vaikuttaa paljon ulkoilu päivittäin läpivuoden aikojen,säällä kuin säällä.En ole työelämä ja asun yksin.Lisäksi kuolemalle menettänyt paljon ihmisiä viimeisen 2v.aikana.Kiitolinen sitä ole jonkun liikunta muodon löytänyt myös sisätilassa ryhmän. Minulla on myös ystävä itseäni nuorempi ollut jo 23v. Keskimärin 3 päivän välein soittaa,onko kaikki ok.Jos en hänen työpaikalla käynyt.Joskus tosin rasittavaa: Eilen soitti aamu 6:20 Onko kaikki hyvin.Vaikka olen aamun virkku herään noin 5-6 välillä aina.Hyvät unet takana..Ihan koti rauha haluan aamut.Joten laitoin puhelin yöksi äänetön ja pidän tulevaisuuskin aamu rauhani takia.Mutta toki kiitolinen.Olemmehan saanet lukea, Joku työmaa ruokalan WC tila kuoleenna viikon.Tai Jyväskylä 2 ihmistä kuoleina pitempään .Kalman haju portaikossa. Kukaan ei heistä siis välittänyt.Samahan on Helsinki.Mutta ei yletä uutiskynnykset kun vanhus kuolee kotinsa ja rumina asunto on kuukausia.Kitolisuus,myönteinen oman ajatusmalin omaavana.Karsinut pois elämästäni ammativalitajat.Kukaan niitä ei jaksa kunnella,kun mikään ei hyvin ja vuosi tolkulla.Koko aikuisiän vedin kuin sieni itseeni auta,auta ihmisiä ja vaikeuksissa olevia. Repuni täytyi 4 vuotta sitten ja tietoisesti aloin poistaa negatiivisen puheen omaavat ihmiset elämästäni.Voin paremmin.

    • Anonyymi

      Mun elämässä on parasta se, kun odotan että elämä muuttuisi kivaksi.

    • Anonyymi

      Se kirjoitetaan Scheiße.

    • Anonyymi

      Jo 10 vuotta pois työelämästä, ihanaa aikaa ollut kun saanut olla terveenä ja saanut tehdä mitä huvittaa ja viettää aikaa lapsenlasten kanssa.

    • Ihaninta on oma aika. Syön jotain hyvää, teen omia juttuja, harrastan. Nautin, kun kukaan ei ole vailla minusta yhtään mitään.

      • Anonyymi

        Nii just ei ole mitään ulkopuolisten vaatimuksia, velvoitteita mihinkään. Oma napa paras.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Nii just ei ole mitään ulkopuolisten vaatimuksia, velvoitteita mihinkään. Oma napa paras.

        Onko se niin paha asia jos oma napa välillä olisi se ykkönen? 😅Onko sinulla aina jonkun toisen etu ykkönen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nii just ei ole mitään ulkopuolisten vaatimuksia, velvoitteita mihinkään. Oma napa paras.

        Juuri näin, vihdoinkin kun on eläkkeellä ja asun yksin ei ole kukaan käskemässä ja sanelemassa mitä pitää tehdä. Tosin lapsen perhe menee kaiken edelle, mutta lapsenlapsiakaan ei kovin usein tarvitse paimentaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Juuri näin, vihdoinkin kun on eläkkeellä ja asun yksin ei ole kukaan käskemässä ja sanelemassa mitä pitää tehdä. Tosin lapsen perhe menee kaiken edelle, mutta lapsenlapsiakaan ei kovin usein tarvitse paimentaa.

        Itselläni on eläkeikään vielä pitkä aika, mutta silti oma aika on tärkeää.


    • Anonyymi

      Kuinka tulla Jeesuksen luo – lyhyt, yksinkertainen saarna pelastuksesta.

      ”Kaikki, minkä Isä antaa minulle, tulee minun tyköni; ja sitä, joka minun tyköni tulee, minä en heitä ulos.” – Joh. 6:37.

      Jokainen, joka haluaa pelastua, voi pelastua juuri nyt, kun luet tätä artikkelia. Tarkoitan, että pahin juoppo, hylätyin nainen tai jopa henkilö, joka on kaikkein tietämättömin Jumalasta ja Raamatusta, voi pelastua nyt ja tietää sen, ilman epäilyksen häivääkään, vain ottamalla sydämelleen edellä annetun Raamatun kohdan, jonka selitämme.

      Ja nyt luetaan se uudelleen, sillä kaikki, mitä sanon, on yksinkertaisesti selitystä ja havainnollistusta tästä selvästä lausumasta, jonka Jeesus Kristus antoi Johanneksen evankeliumin 6. luvun jakeessa 37:

      ”Kaikki, minkä Isä antaa minulle, tulee minun tyköni; ja sitä, joka minun tyköni tulee, minä en heitä ulos.”

      Paras uutinen

      https://Jeesuspelastaa.com/2020/10/12/kuinka-tulla-jeesuksen-luo-lyhyt-yksinkertainen-saarna-pelastuksesta/

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      14
      3170
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      123
      1359
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      93
      1248
    4. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      257
      1092
    5. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      55
      1067
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      66
      994
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      891
    8. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      41
      872
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      831
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      48
      778
    Aihe