Mutta silti muistaa kaikki elämässäsi tekemäsi virheet niin minkä ikäiseksi haluaisit palata ja miksi? Olisit tähän asti oppimiesi asioiden vuoksi ns. vanha sielu, jopa kirjaimellisesti vaikka olisitkin lapsi.
Jos voisit palata elämässäsi tiettyyn ikävuoteen
5
313
Vastaukset
- Anonyymi
En ole asiaa koskaan ajatellut. Ehkä siihen ikään kun menopaussi ja vaihdevuodet alkoi.Olisin ottanut hormooni lastarin monelta olisin säästynyt. En ottanut kun pelkäsin syöpää. Olisi kannattanut silloin 53vuotiaana. Mutta mitä sitä menetä miettii,mitä teki tai ei tehnyt? Nyky hetki on ystäväni. Helsinki 1.2.23
Totta mitä nykyhetkeen tulee, mutta tässähän on kyse ennen kaikkea mielikuvituksesta. Itse en ole vielä saavuttanut vielä vuosissa tuota mittapuuta mutta skenaarioita voin silti miettiä ja ottaa näkökulmia itse kultakin.
Niihin skenaarioihin vain tuppaa joskus hukkumaan.- Anonyymi
Vain ku ei voi palata!
- Anonyymi
Reilu kaksikymppiseksi palaisin jos voisin ja muuttaisin omasta tahdostani ihan muualle kuin mitä silloin muutin miehen tahdosta. Olisin säästynyt paljolta.
- Anonyymi
Alle 20-vuotiaana olin eräässä oppilaitoksessa. Eräs tyttö siellä oli ilmeisesti ihastunut minuun jollain tavalla. Hän teki aloitteen, ja annoin hänen istua sylissäni. En silloin edennyt hänen kanssaan sen pidemmälle. Mutta olisin voinut alkaa kulkea hänen kanssaan iltaisin ja olisimme suudelleet ja hyväilleet toisiamme. Kenties olisimme edenneet pidemmällekin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1393095- 81686
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221374Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918