Miten kertoa ihastumisesta pojalle

Anonyymi-ap

Moii :)
Oon 11 ( pian 12) vuotias tyttö ja tykkään meidän luokan pojasta. Haluaisin kertoa pojalle, mutta en tiedä miten. Poika on aika vaikeesti lähestyttävä ( on omien kavereidensa kanssa kokoajan) eikä hän ole ikinä koulussa yksin. Emme oikeastaan ikinä ole jutelleet mitenkään kunnolla tai kahdestaan. En tiedä yhtään tykkääkö poika minusta joten olisko jollain neuvoja/kokemusta joita vois jakaa tänne?

3

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihastuksen tunnustaminen ilman, että tietää mitä toinen on mieltä, niin se on aina vähän riskikästä.

      Kannattaa vilkuilla huomaatko hänen ikinä tuijottavan sinua oma toimisesti, se on ainakin yksi hyvä esimerkki kiinnostuksesta.

    • Anonyymi

      Et ole tyttö lopeta jo

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      2953
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1341
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1296
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1171
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1129
    6. 37
      1001
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      991
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      947
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      944
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      867
    Aihe