Valko-Venäjä hyökkää sittenkin Ukrainaan

Venäjä lupasi, että sen ja Valko-Venäjän yhteiset sotaharjoitukset ovat puhtaasti puolustukselliset, niin se on satavarma merkki siitä että hyökkäys tulee, koska venäläinen valehtelee aina! Niin se lupasi viime helmikuussakin ja hyökkäys tuli! 😡
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tami Tamminen tässä taannoin hehkutti "veli Lukasenkaa" ja nuoli sen hylkyaukkoa. Mitä aurinkokuningas nykyään mahtaa tuumia ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä lupasi, että sen ja Valko-Venäjän yhteiset sotaharjoitukset ovat puhtaasti puolustukselliset, niin se on satavarma merkki siitä että hyökkäys tulee, koska venäläinen valehtelee aina! Niin se lupasi viime helmikuussakin ja hyökkäys tuli! 😡

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu