Venäläiset eläkeläiset julkaisivat Putinille vetoomuksen, jossa häntä pyydetään tulemaan järkiinsä ja syyttävät häntä eristäytymisestä muista ihmisistä ja vain itsensä ja kätyriensä elättämisestä.
Varsin osuvasti sanottu. Vanhempi väki on nähnyt kaikenlaista piippalakkia matkansa varrella.
Venäjällä myös arvostetaan vanhempia ihmisiä. Joten jos Putin saa päähänsä häivyttää ongelman rakentamalla suolakaivoksiin vanhuksille hoivakodit niin teko jää pätkän viimeiseksi merkinnäksi ansioluetteloon.
Varsin osuvasti sanottu. Vanhempi väki on nähnyt kaikenlaista piippalakkia matkansa varrella.
Venäjällä myös arvostetaan vanhempia ihmisiä. Joten jos Putin saa päähänsä häivyttää ongelman rakentamalla suolakaivoksiin vanhuksille hoivakodit niin teko jää pätkän viimeiseksi merkinnäksi ansioluetteloon.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jonkun maatuskan pitäis mennä Putinia tapaamaan ja vetää sitä kaulimella päähän, niin täysillä kuin jaksaa, ties vaikka sais hengiltä.
Kyllä Venäjällä on varmuudella kymmeniä miljoonia ihmisiä, joilta löytyy halua ottaa se pöydän reunoista tukea hamuava tumppi päiviltä. Se siinä on ongelmana että Venäjän hallinto on kuin tietokonepeliohjelma: Siihen ei pääse käsiksi siten että sitä voisi ohjelmoida toimimaan normaalisti. Sitä voi pelata vain ohjelman suunnittelijan mukaisella menestyksellä, eli aina tulee game over, ennen kuin pelaaja on edes lähellä voittoa.
Luin juuri 16.01, että Putin ottaa käyttöön tuomipäivän Poseidon aseet ja ydinvarusteet.
Kohta alkaa olla maailmalla kuumat paikat, on se niin hullu, että ei muuhun pysty. Raukka mies kun tapattaa Ukrainassa viattomia Ukrainassa, pommittaa taloja ja tuhoaa kaiken maan tasalle.
Eikö maailmasta löydy ketään kuka, tuhoaisi heidät kaikki sodan aloitttajat ja heidän perheensä. Myös Erdogan Orban saisivat mennä samalla. Hehän kiristävät Natoa ja tekevät pellet maailmanjohtajista. Kukaan ei reagoi.
Kukaan ei anna tippoja tai saa heitä päiviltä on ihmeellistä. Eikö kukaan hullu saa heitä päiviltä mahdollisimman pian.
Nato ja YK ovat myös munattomia ja naurattaa tarjota Ukrainalle panssarivaunuja jotka voidaan ottaa käyttöön vasta kun jo kaikki on tapettu, ei hyvää päivää tätä munattomuutta.
Mitenhän todellisuudessa eri maiden ja etenkin suomen asehuolto jne pelaa sotatilanteissa kun kukaan ei osaa käyttää tai ne on vasta tilattu, kuten Hornetit tulevat jos tulevat vasta 2026. Nyt luin myös, että niissäkin jotain vikaa ja osia ei saa sekä Hornetit on muodostuneet susiksi. Että näin soditaan meillä ja maailmalla, Natossa ja Ykssa. Voi hyvää päivää tätä touhua.
Äkkiä vaan joku asialle ja saadaan loppumaan tämä maailman hulluus.
Ei se Putin mitään ota käyttöön, järkeä ei varsinkaan. Mutta miksi myös perheet? Eiväthän he välttämättä ole tehneet mitään.
Hornetit ovat toimineet kymmeniä vuosia. F-35 mikä on Suomeen tilattu ja saapuu jokusen vuoden kuluttua, kehittyy koko ajan. Se että vikoja loydetään kertoo vain siitä että konetta kehitetään.
Oikea havainto. Russon koneissa ei ole mitään vikoja. Ne eivät vain tositilanteessa toimi. Onneksi lentotukialysarmadan lippulaiva edustaa venäläisyyttä parhaimmillaan.
Miksi ei Putinia nappasta hengiltä ?
Ilmeisesti seuraukset olisivat ennalta arvaamattomat ja voisivat aiheuttaa vielä suurempia ongelmia, eikä sitä riskiä haluta ottaa. Esimerkkejä lienee historiasta ja muistettava, että kyseessä ydinasevaltio.
Vanhuksilla ei ole niin paljon menetettävää, joten uskaltavat arvostella. Elinpäivät ovat muutenkin lyhyet.
Järjissään olevat eivät pommita 950 kilon taistelukärjillä Ukrainan kerrostaloja, kuten Putinin armeija tekee.
Eläkeläisvanhuksetkin tajuavat ettei kerrostalot ole sotilaskohteita.
Venäjällä on vanhus jo 45 vuotias!
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞