Kuinka kauan olette lukeneet palstaa

Anonyymi-ap

Minulla tulee täyteen 10 v.
- ei saatana, kukkia pöytään.

Tosiallinen kyssäriin vastaus. En ole havainnut yhdenkään ateistin
muuttaneen käsitystään. Pientä hioutumista ehkä agnostiseempaan
suhtautumiseen. Totuus pysyy kuitenkin samana. Ateisti vaatii
oman vaatimustasonsa todisteita kehiin ja kierrokset kasvavat jos
niitä ei löydy. Edes aika ei näytä tuovan muutoksia. Vaan Raamatusta
haetaan ristiriitaisuuksia ja ne täyttävät ruokapöydän joen toisella
puolella. Minkälaisia todisteita Jumalan olemassa olosta kaipaat juuri nyt ? Odotatko taas vuosia ja kirjoittelet kärttyisänä kun niitä ei tule.

8

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisko jotakin vajaa vuosi ehkä. En pannut ylös kalenteriin.

      ~H.P.

    • Anonyymi

      Kymmenen vuotta on palsta-ateistit kirjoittaneet erilaisia anaalifixaatio ja anaalifantasia juttujaan trollaamaan ihmisten keskustelua ateismista.
      Modet huomio, voisiko siihen jo vähitellen puuttua? Se on samojen viestien toistoa, joka on vastoin palstan sääntöjä. Lisäksi kyseessä on vihapuhetta kaikkia muita kuin samalla tavalla ateismiin uskovia kohtaan.

    • Anonyymi

      Tiesikö kukaan tätä:
      Moskovasta löytyi kokoelma eroottisia kuvia Stalinista alastomien tyttöjen kanssa
      (23.02.2022 03:10 (Päivitetty: 23.2.2022 08:09)
      Perintö
      Kultura-yritysryhmän työntekijät löysivät vanhasta Moskovan yhteisasunnosta, jossa iäkäs mies kuoli, arkiston eroottisen sisällön kuvineen Stalinin kokoelmasta.

      "Kuusi eroottista kuvaa löytyi Jossif Stalinin kokoelmasta . Kokoelmassa on oletuksemme mukaan yhteensä neljäkymmentä tällaista kuvaa, mutta ne ovat joko keräilijöillä tai kadonneita" , Kultura Groupin toiminnanjohtaja Julia Kulikova kertoi Lifedd-tietoportaalille .

      Asiantuntijat tutkivat kuvia ja saivat selville, että ne todella kuuluivat Stalinille, mutta ei tiedetä, kuka antoi ne Neuvostoliiton johtajalle.

      Kuvat ovat kuvituksia taidehistorioitsija Keri von Karwathin Wienissä vuonna 1908 ilmestyneelle Erotica in Art -teokselle. Stalin laittoi allekirjoituksensa jokaiseen kuvaan ja jätti siihen myös kommentit lyijykynällä.

      Joten, yhdessä kuvista näkyy alaston tyttö hyppäämässä köyden päällä. Stalinin käden jättämässä kirjoituksessa lukee:

      "Hän liittyi Osoaviakhimiin (puolustuksen, ilmailun ja kemian rakentamisen edistämisyhdistys. - Noin toim. ). Missä on laskuvarjo? Mihin kiinnittää merkki? Häpeäksi? Aviabusin purjelentokonekursseille!"

      Alla on allekirjoitus "I. St" - Josif Stalin. Kirjoitus on tehty grafiittikynällä, mikä on tyypillistä Neuvostoliiton johtajalle, joka suosi lyijykynää kynään. Kaikki kortit on merkitty "Top Secret".

      Kulikovan mukaan yhden tällaisen kuvan hinta on arviolta 10 000 dollaria. Samaan aikaan koko kokoelma maksaa yli miljoona dollaria, hän totesi.



      Читайте больше на https://nasledie.pravda.ru/news/1685242-stalin/



      Ei ne ajat muutu saatana. Mitähän siellä nyt puuhaillaan.

    • Olen kirjoittanut tällä palstalla vasta pari päivää.

    • Vaatimus jumalan olemassaolon todistamisesta objektiivisilla todisteilla on pysynyt aina samana.

      Samana on myös pysynyt uskovaisten tapa yrittää todistaa jumalan olemassaolo valehtelemalla, vääristelemällä, typerillä argumentointivirheillä tai parempien todisteluyritysten puutteessa yrittää todistaa jumalan olemassaolo pelkällä lapsellisella inttämisellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5093
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      101
      2321
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      2008
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1878
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1680
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1276
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      117
      947
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      851
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      303
      831
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      664
    Aihe