Miksi tästä vaietaan

Anonyymi-ap

13

530

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tommi Liimatainen on seurustellut saman kuin Katri Helena 75 v. Onkohan Tommilla ollut ikinä kaikki kotona?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tommi Liimatainen on seurustellut saman kuin Katri Helena 75 v. Onkohan Tommilla ollut ikinä kaikki kotona?

        Siis seurustellut Riikka Purrankin kanssa?


    • Anonyymi

      Eipäs kiusita persut suojelee Riikkaa omilla kehoillaan

    • Anonyymi

      "Purran mukaan perussuomalaiset on valmis lähtemään sellaiseen hallitukseen, joka tiukentaa nykyistä maahanmuuttopolitiikkaa ”merkittävästi”.

      –Emme tee sitä kiusallamme, emme ole ihmisvihaajia, tai suhtaudu kylmästi maailmaan tai lähimmäisiin, Purra sanoo."

      Pitäiskö tämä paikkansa vaalien jälkeenkin, kun taas kokoomus ja Petteri Orpo on maahanmuutosta ihan toista mieltä?

      Pelkäämpä pahoin, että Purra taipuisi tässäkin kuin pajun vitsa, kuten monessa muussakin asiassa, jos mielii hallitukseen .

    • Anonyymi

      Purra haluaa selviytyä, Marin haluaa pössytellä.

      • Anonyymi

        Se pieni ero.


      • Anonyymi

        Ai, sinä persupölhö tiedät mitä Marin haluaa? Tiedätkö ihan oikeasti mitä Purra haluaa? Purra haluaa hallitukseen, jossa Orpo vie ja Purra vain vikisee, mutta joutuu Riikka sittenkin pyllistämään persuäänestäjille. Tämä oli syy miksi Halla-aho oli 2017 kesäkuussa helpottunut kun Sipilä ja Orpo eivät kelpuuttaneet Jussia hallitukseen.


    • Anonyymi

      Näin miehenä korpeaa eniten Purran feministinen vouhotus. Hänen pitäisi puolustaa voimakkaammin miesten tasa-arvoa-

      • Anonyymi

        Mitähän persumies tarkoittaa miesten tasa-arvolla?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Paras persu on kuollut persu.

      • Anonyymi

        "miksi tästä vaietaan"

        No mitä ihmeellistä salaisuutta tuossa nyt on?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      205
      2039
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1196
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      174
      1092
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      976
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      871
    6. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      782
    7. 70
      781
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      737
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      340
      678
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      26
      661
    Aihe