Onko todellakin totta että keskustan tuntumaan sisääntulotien varteen nousee n.100m korkea tuulimylly? Mikähän järki taas, mielestäni pilaa kaupunkikuvaa.
Tuulimylly keskustaan
20
298
Vastaukset
- Anonyymi
No tuo laskelma mikä sen hyödyistä ja tuotanto kapasiteetista löytyy kertoo kyllä sen, että järkeä rakentamiseen on. Tuo karttapohjaan merkitty sijoitus ei ole hyvä, ennemmin itse sijoittaisin sen halpahallilta lähdettäessä soiniin päin olevalle suoralle.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17708598M
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kirkon ja uimarannan välissä olisi tuulinen paikka
- Anonyymi
Eikö tuon kuuluisi kasvaa liikenneympyrästä.
- Anonyymi
Tottahan sen täytyy olla jos asian abc:n parlamentissa kuulit
- Anonyymi
Eikö tuollainen tuuletin vie valtavasti sähköä?
- Anonyymi
Mikä tuulimyllyissä alajärveläisiä viehättää ? Koko pitäjä on noita kohta täynnä .
- Anonyymi
Myllyissä on se hyvä puoli, että ne karkoittaa persuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myllyissä on se hyvä puoli, että ne karkoittaa persuja.
"Myllyissä on se hyvä puoli, että ne karkoittaa persuja."
Persut pelastaa suomen ja siinä ohessa myös sinut ääliö. Tunne kiitollisuutta ja nöyryyttä persuja kohtaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myllyissä on se hyvä puoli, että ne karkoittaa persuja.
Alajärvi kuihtuu sitten Soinin kokoiseksi kunnaksi, kun jäljelle jää vain sosialistit ja keskustalaiset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myllyissä on se hyvä puoli, että ne karkoittaa persuja.
Jotkut näkevät persuja kaiken aikaa ja kaikkialla. Persut aina mielessä. Mahtaa olla ankea elämä elää moisen vaivan kanssa.
- Anonyymi
Puomi estää tuulettimien rakentamisen!
- Anonyymi
Aloitus on vitsi tai sitten joku ei tosiaan taas vaan ole ymmärtänyt jotain asiaa oikein. Ei ole tulossa keskustaan eikä sen lähellekään tuulimyllyä
- Anonyymi
Eikö. Mikä sitten vois persut karkoittaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö. Mikä sitten vois persut karkoittaa
Timo Soini
- Anonyymi
Tuulivoimalat rakennetaan louhukankaaseen Möksyn suuntaan, joka on yksi Suomen suurimpia tuulivoimaloita, matkaa sinne on useita kymmeniä kilometriä keskustasta.
- Anonyymi
Tuossa oli oikeaa tietoa. VT 16: tien pohjoispuolelle on suunniteilla toinen tuulivoimala joskin pienemmpi kuin tämä valmistumis vaiheessa oleva louhukankaan voimala.
- Anonyymi
Möksystä sitten persut katoaa
Vimpelin Maisterin tekstien kirjoittaminen kieliopilliseen asuun on täysin hukassa.
Hänen mainostamansa lataamossa saatu hoito ei ole edesauttanut kieliasun paranemisessa.- Anonyymi
Aika tökkivää on tämäkin kirjoitus. Lienet persu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204714
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831712Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2871576Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741524Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2451395Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121160Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341141Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041099- 931054
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi651043