Venäjän mannertenvälisillä ohjuksilla yksi ja tasan yksi tehtävä

Anonyymi-ap

Tuhota länsimaiset kaupungit.

Jos Venäjä ajetaan tilanteeseen, missä sen on pakko käyttää niitä, niin se on yksin lännen syy!!!

35

56

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerrotko mikä on sellainen pakkotila että Venäjän pitäisi niitä käyttää?

      • Anonyymi

        Jos se häviää Ukrainan sodan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos se häviää Ukrainan sodan.

        Eli he ovat huonoja häviäjiä. Ei olisi kannattanut lähteä sotaan, jos ovat noin huonoja häviäjiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos se häviää Ukrainan sodan.

        Jos häviää itse aloittamansa tarpeettoman sodan niin venäjä voi syyttää vaan itseään.

        Kyllähän roisto tietysti teoilleen syitä keksii.


      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        🍑 ­­­N­y­­m­­­f­­o­­m­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17709597c

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Ite se ajaa itsensä siihen tilanteeseen. Laajenemishalunsa takia. Niinkuin ei lääniä riittäisi. Ahne.

      • Anonyymi

        Sillä kolhoosilla on lääniä niin perkeleesti, eikä vieläkään riitä.


      • Anonyymi

        Imperialismi. Siinä syy Venäjän aggressiolle.


    • Anonyymi

      Unelmoit ydinsodasta. Sanoistasi sinut tuomitaan. Koet sodan kauhut jo tässä tai seuraavissa elämissäsi.
      Karma rankaisee sinua

      • Anonyymi

        Elä mittään kermoja/karmoja tuo tähän. Jumala on Hän joka tuomitsee jokaisen. Jeesus on puolustuksemme.


    • Anonyymi

      Ei mene kauan kun Moskova , Pietari , Petroskoi , Jekaterinapur , Sevastopol.
      On pyyhitty kartalta . Mukana lähtee Pohjoisesta Laivastotukikohta. Samaan menoon lähtee Kremli. Rautatiasema,Lentokentät..
      Jabadaba duu. Sanoo Retu ....

      • Anonyymi

        Tehtaankadun residenssiä unohtamatta.


    • Anonyymi

      Entäs mitä venäläinen tekee sitten, kun se on tuhonnut lännen kaupungit?

      • Anonyymi

        Hyvä kysymys. Tuskinpa psykopaatti tietää itsekään, mitä tapahtuu, kun ympäristö on alistettu.


    • Anonyymi

      Venäjällä on ihan yhtä"pakko" käyttää mannertenvälisiä ohjuksia, kuin Stalinilla murhata miljoonia neuvostokansalaisia. Jos pakkomielteet eivät ole hallinnassa, suosittelisin psyyken hoitoa.

    • Anonyymi

      Napinpainaja on aina syyllinen eikä mitään sellaista pakkoa tule että pitäisi käyttää, ainahan voi antautua niin säilyy hengissä.

    • Anonyymi

      Putin ei sieltä bunkkerista enää ylös pääsisi. Päällä olisi niin paljon rojua. Putin tulisi siis elävänä haudattua.

    • Anonyymi

      Venäjä on natsivaltio!

    • Anonyymi

      Jokos maailman inhoittavin natsiroistovaltio Venäjä pian erotetaan Yk:sta? Miksi tuo sodanlietsoja kehitysmaa vieläkin on turvaneuvoston jäsen?

    • Anonyymi

      Venäjän ohjuksien tehtävä on taata se puoli maailmanlopusta, jota USA:n ohjukset eivät aiheuta. Totaalinen ydinsota on koko sivistyksen loppu. Jos jotkut ihmiset jäävät siitä eloon, niin hyvin pian he alkaisivat kadehtia kuolleita.

      • Anonyymi

        Putin on luvannut taivaspaikan ydinsodassa kuoleville Venäläisille. Heidän ei näin tarvitse pelätä sitä, vaan ottaa se ilolla vastaan.


    • Anonyymi

      Eihän länsi ole ajamassa Venäjää mihinkään tilanteeseen. Ei, kyllä Venäjä on itse ajanut ja ajaa itseään yhä pahempaan ’tilanteeseen’.
      Venäjällä itsellään on täysi valta lopettaa hyökkäyssotansa Ukrainassa ja vetäytyä omien rajojensa taakse. Kukaan ei sitä estäisi eikä panisi siitä pahakseen. Sota loppuisi siihen paikkaan, samoin Venäjän syöksykierre jonnekin pohjamutiin.

      Venäjällä ei ole mitään mahdollisuutta selvitä aloittamastaan hyökkäyssodasta voittajana. Nyt on kyse kuinka suuresta tappiosta Venäjä joutuu kärsimään ja se on ihan Venäjän omissa käsissä, ottaako totaalisen tappion ja tuhoutuu vai vain ’tavallisen’ tappion, josta se voi selvitä rahalla eli maksamalla aiheuttamansa tuhot Ukrainalle ja saattaa sotarikolliset kansainvälisen sotatuomioistuimen eteen vastaamaan teoistaan.,

      • Anonyymi

        "Venäjällä ei ole mitään mahdollisuutta selvitä aloittamastaan hyökkäyssodasta voittajana."

        Niinhän sinä luulet. Kun muutama kaupunki on muutettu savuavaksi radioaktiiviseksi betonimurskaläjäksi, alkaa mieli muuttumaan.


    • Anonyymi

      niin jos ydinaseet alkaa lennellä, usa tuhoutuu,,,venäjä, kiina. iran ,pakistan pohjoiskorea,lähettää terveiset usa;n,,saksa ja ranska ei sekaannu,,tietävät ,tuhoutuvat,,,,,

      • Anonyymi

        Kaikki tuhoutuu. Myös ydinasevalta Ranska ja Euroopan talousmahti Saksa. Ydinsota on poltetun maan taktiikkaa äärimmilleen - mitään ei jätetä, mistä vihollinen voisi hyötyä jälkeenpäin.


    • Anonyymi

      Lärvi kiinni tiltu, Venäjän mannertenvälisillä ohjuksilla ei ole muuta tehtävää kuin saada Venäjä tuhottua niiden aktivoimalla vastaiskulla.

    • Anonyymi

      kuules,usa tuhoutuu, ei jää kiveä kiven päälle,,kaikki itäiset ydinmaat on kohdistaneet aseet usa;n,,siksi usa on varovainen että ei provosoi liikaa venäjää,,,,

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      178
      4140
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      27
      3127
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      26
      2818
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      59
      2711
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      55
      2640
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2585
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      11
      2320
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      86
      2045
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      147
      1949
    10. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      202
      1847
    Aihe