Koska perussuomalaisten silmät avautuva?

Sillä he kannattavat puoluetta, joka on sisarpuolue esim. unkarilaisen valtapuolueen kanssa, joka ottaa käskyjä Venäjältä. Se on ainoa syy, ettei Suomen Nato-jäsenyyttä ole siellä hyväksytty.
Epäilisin, että Halla-aho on Putinin kassara. Sen verran laittamattomia hänen lausuntonsa on, että tulee yhteys väkisin mieleen.
1795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Putin ja Orban rahoittavat avokätisesti perussuomalaisten vaalikampanjaa.
Eihän perussuomalaiset, pääasiassa sivarimiehet ja miesparit, halua Suomeen Naton joukkoja ja aseita.

Äänestä

Toinen maa Naton hyväksymisen tiellä on Turkki, joka veljeilee Putinin kanssa juuri niin paljon, että se tuskin hyväksyy jäsenyyttä vielä pitkään aikaan, jos ollenkaan.
Tuntuu siltä, että Turkki haluaa hävittäjiä USA:ta, että saisi välittää tiedot Venäjälle.

Äänestä

PUNIKIT HALOO !!
MISSÄ MARININ LUPAAMA HALLITUKSEN ERO VIIPYY ??

Äänestä
  • Hiukan huutelet väärällä palstalla !!

    Äänestä

  • Mites tää liittyy persussuomalaisiin?

    Aina puheenaihe vaihtuu, kun alkuperäinen ei miellytä!

    Äänestä

Kyllähän totuuden nimissä on sanottava, että taitavat kuulua siihen porukkaan jolla silmät ovat avautuneet. Siksi ovat nykyisin Prussuomalaisten kannattajia, ja selvästikin lisää tulee.

Äänestä
  • Missä persu - siellä rasismi ja venäjämielisyys.

    Äänestä


älä ruoki ANTIPERSU trollia!

Äänestä
  • Kuka sinä mokoma persuääliö olet käskemään ketään?

    Äänestä

Kissanpennultakin silmät aukenevat kahdessa viikossa. Persuilta ei milloinkaan.

Äänestä

Ei persujen silmät ole avautuneet edes Huhtasaaren ja sen toisen tollon istumisesta siinä venäjömielisessä ID ryhmössä. Miten nyt tässä Orbanin tukemisessa!
Tyhmiä ovat.

Äänestä

Persuilla ei ole järkeä, se estää silmien avautumisen monen asian suhteen!
Se on nähty, eivät osaa kuin rasismilla ratsastaa ja vihata kaikkea mikä liikkuu!

Äänestä

Faktantarkistus:

EU-parlamentti äänesti kuluneen viikon torstaina kansainvälisen sotarikosistuimen perustamisesta venäläisille sotarikollisille.

472 meppiä äänesti sen perustamisen puolesta
19 vastaan.

Valtaosa näistä 19 Venäjän puolesta ääneistäneistä ei ollut äärioikestolaisia tai persuja, vaan yllätys, yllätys, vasemmistoryhmää edustavia kommunisteja tai äärivasemmistolaisia, suomalaisen Silvia Modigin aate ja ryhmätovereita.

Fakta tarkistettu: aloittaja on keksittyjä tarinoita kirjoittava trollaava anti-persu.

Äänestä

Ruotsidemokraatit on Suomen persujen kanssa samaa pimeää aatetta ajavaa porukkaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sillä he kannattavat puoluetta, joka on sisarpuolue esim. unkarilaisen valtapuolueen kanssa, joka ottaa käskyjä Venäjältä. Se on ainoa syy, ettei Suomen Nato-jäsenyyttä ole siellä hyväksytty.
Epäilisin, että Halla-aho on Putinin kassara. Sen verran laittamattomia hänen lausuntonsa on, että tulee yhteys väkisin mieleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu