Nyt vuokralainen yrittää saada 5 kuukautta ilmaiseksi asua väittäen että asunnossa haisee. Haiseehan se kun tupakoi sisällä. Vuokrasopimuksessa on selvästi ettei asunnon sisällä saa tupakoida. On vaatimus n.10 000€ vaatteista ja huonekaluista korvauksia (kirpparilta ja kierrätyskeskuksen huonekaluja). Ei maksanut yhtään mitään vuokria eikä lupaamaansa takuu vuokraa, ihmetteli vain että juuri oli maksanut mutta miksei näy vuokraisännän tilillä. Ja huijasipa myös asumistuen itselleen, tästä laitetaan Kelalle tutkinta pyyntö. Näin taas Oulaisissa.
Tutkikaa aina luottotiedot tulevasta vuokralaisesta, vuokrasaatavien lisäksi remontti- ja siivouskulut.
Tutkikaa aina luottotiedot tulevasta vuokralaisesta, vuokrasaatavien lisäksi remontti- ja siivouskulut.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Harmilista kohdalasi! Tupakan haju on sietämätön ja se tartuu kaikiin materiaaleihin.Esimerkiksi salatupakoitsijat parvekeilla ei ymmärrä haisee ja heidän parvekkeensa kostealla sällä uin raato.Itse myös haisevat kun tulevat Metroon jos lunta vaateissa tai sade pisaroita: Haisevat mädälle.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17710079s
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Nyt kun vuokralainen huomaa että häviää talon hajuhaitan väittämistä , niin pistää ulosottoon hakemuksen velkajärjestelyyn talous asiansa.
Oulaisissa on montakin asunto huijari vuokralaista. Tarkista aina luottotiedot.
Oli selvästi huijauksen maku ja hävisi oikeudessa.