vai miten persut laitetaan häviämään? Jos Dominion on käytössä, niin aion pelata vedonlyönnissä persuja vastaan.
Onko Dominion käytössä Suomen tulevissa vaaleissa
Anonyymi-ap
11342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Puolustusvoimien tulee tarkastaa äänet varusmiesten kanssa, niin nähdään missä kartelli toimii.
Suomessa tapahtuu vaalivilppiä ja se tapahtuu siinä vaiheessa kun lasketut äänet kirjataan koneelle.
Kaikki äänestyslaput tulee kuitenkin tarkastaa ja katsoa montako hylättiin väärin perustein.
Asiasta olikin jo epävirallinen ilmoitus viime vaaleissa median kautta, eihän niitä voi suoraan ilmoittaa kun on uhkailtu ja painostettu, mutta kuitenkin omatunto soimaa.
Tuskinpa teille pershörhöille riittäisi sekään vaikka itse Jumala olisi valvomassa vaaleja ja tekemässä tarkistuksia.
Sulle riitää vaalien suomesssa pitäminen todisteeksi 100% rehejisyydestä, eikö niin?
Vilppiä on tapahtunut ja tapahtuu laajasti.
Muuten rikolliskartelli ei saa omaa agendaansa ajettua läpi.
Eihän Suomessa voi...
Ai Puolustusvoimien.. siis Naton.
Vaalivilppipuheet alkaa!! Persut ei pääse mihkään hallitukseen, sori vaan !!
"Persut eivät mene hallitukseen,samat järkätään hallitukseen,paitsi jos venäjä murskaa ukrainan natsivallan"!!!
Lopeta juopottelu.
Suomessa demokratia on suurelta osin näennäistä, sillä kansa ei valitse hallitusta.Sen valitsee vaalivoittajaksi sijoitettava puolue. Voittaminen taas ei ole äänimäärästä ollenkaan riippuvainen, vaan siitä mitä puolue edustaa. Ts. EU-myönteiset puolueet voittaa aina EU-kriittiset puolueet ja yhdessä muiden EU-myönteisten, tai muuten samanmielisten, puolueiden kanssa muodostetaan EU:n etuja valvova enemmistökoalitio. Näin puolueet, joiden arvomaailmaan kuuluu isänmaallisuus, kansallismielisyys, oma kansa ensin -ajattelu, EU-kriittisyys, realismi, moraali jne., ovat lähtökohtaisesti aina syrjittyjä ja vihattuja.
Nimittäin jos Perussuomalaiset saa vaikka 50% kaikista äänistä, äänet lasketaan siten, että PS on korkeintaan toisena ja kun PS sijoitetaan niinkin korkealle sijalle, se ei herätä epäilyjä. Operaatio viimeistellään hallitustunnustelussa, jossa voittaja syrjii PS:n oppositioon. Näin se homma toimi 2019 vaaleissa ja tulee toimimaan tulevissakin vaaleissa. EU-Suomessa äänimäärillä ei ole ei hevon_itun merkitystä ja vaalit ovat pelkkä näennäinen temppu, jolla kansalle esitetään illuusiota "demokratiasta".
Tieto niminen firma on hoidellut vaalipetokset
paikalliseen tapaan.
sauli ei ole todellakaan Suomen äänestetty presidentti.
saukkis on saksan valinta
sanna on pettureiden ohivalinta