Tässä työttömänä & pienituloisena ajatellut liittyä otsikon mukaiseen aateryhmään joka vastustaa kaikkea mahdollista. Nykyisessä tilanteessa ei ole varaa esmes matkustella, ja Elokapinan jäsenillä näyttää olevan aikaa ja rahaa maata milloin Mannerheimintiellä, ja nyt viimeksi Aalistunturilla Kolarissa? Kysyisinkin, että kustantaako Elokapina noihin osallistuville matkat, majoituksen ja ruoat? Sitten kun olen vain lihansyöjä, enkä periaatteitteni vuoksi syö ollenkaan kasviksia, niin onko leireillä tarjolla myös lihavaihtoehto? Ruokajuomana mielellään Saksalaista olutta, vaikka Seven Island Revenge Of the Hopzilla Triple IPA, 9,96€ tölkki. Hätätilassa menee myös vaikka Penfolds Bin 149 Cabernet Sauvignon 2018, 289,90€ pullo.. Hyvän asian puolesta taistellessa ei kannata laadusta tinkiä? Sitä jaksaa sitten paremmin vastustaa fasistisikoja...
Elokapinaan liittyminen?
6
388
Vastaukset
- Anonyymi
elopellet pitää lahdat ja amanda pasennen,maria oihissalo ja muut hörhöt joka liittyy ppelleryhmään..ajammu.
- Anonyymi
Sosiaalisessa mediassa julkaistuissa kuvakaappauksissa näkyi myös muiden ihmisten kirjoittamia vastauksia alkuperäiseen väkivaltaviestiin. Näissä vastauksissa viestiin suhtauduttiin positiivisesti.
Tutustu ensin tuohon- Anonyymi
Poistetussa viestissä Eduskuntatalon töhrimistä kutsutaan ”henkeäsalpaavan kauniiksi”. Kirjoittaja yhdistää töhrimiseen ”pyhän verisen raivon”.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poistetussa viestissä Eduskuntatalon töhrimistä kutsutaan ”henkeäsalpaavan kauniiksi”. Kirjoittaja yhdistää töhrimiseen ”pyhän verisen raivon”.
Vastaavista tapauksista sai alkunsa sisällissota yli 100 vuotta sitten. Kansalaisilta paloi pinna törkeään vetkutteluun ja häirintään silloinkin naapurivaltion taholta. Näissä vetelehtijöissä on mukana entisiä kommareita ja myös "ammattimielenosoittajia". Nyt pitäisi saada nuo häiriköt järkiinsä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastaavista tapauksista sai alkunsa sisällissota yli 100 vuotta sitten. Kansalaisilta paloi pinna törkeään vetkutteluun ja häirintään silloinkin naapurivaltion taholta. Näissä vetelehtijöissä on mukana entisiä kommareita ja myös "ammattimielenosoittajia". Nyt pitäisi saada nuo häiriköt järkiinsä.
Hyvätuloisten perheiden pentuja taitaa suurin osa olla, siksi pärjäävätkin tekemättä töitä. Jos ketkä työttömyyskorvauksella niin tuet poikki koska eivät ole käytettävissä työntekoon.
- Anonyymi
Siellä varmaan tarvitaan jatkossa lisää maalareita. Ennenkuin jouduit työttömäksi, teitkö maalarin hommia? Tai jos olet ollut rautakaupassa, sekin voi auttaa, varsinkin jos sekoittelit maaleja.
Jos ei mikään noista, niin kyllä työttömyys on myös hyvä kokemus tuohon ryhmään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5404645Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183721Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842352Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4822221Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.881555Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1161524- 1571413
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel691340- 701323
- 841164