Tässä työttömänä & pienituloisena ajatellut liittyä otsikon mukaiseen aateryhmään joka vastustaa kaikkea mahdollista. Nykyisessä tilanteessa ei ole varaa esmes matkustella, ja Elokapinan jäsenillä näyttää olevan aikaa ja rahaa maata milloin Mannerheimintiellä, ja nyt viimeksi Aalistunturilla Kolarissa? Kysyisinkin, että kustantaako Elokapina noihin osallistuville matkat, majoituksen ja ruoat? Sitten kun olen vain lihansyöjä, enkä periaatteitteni vuoksi syö ollenkaan kasviksia, niin onko leireillä tarjolla myös lihavaihtoehto? Ruokajuomana mielellään Saksalaista olutta, vaikka Seven Island Revenge Of the Hopzilla Triple IPA, 9,96€ tölkki. Hätätilassa menee myös vaikka Penfolds Bin 149 Cabernet Sauvignon 2018, 289,90€ pullo.. Hyvän asian puolesta taistellessa ei kannata laadusta tinkiä? Sitä jaksaa sitten paremmin vastustaa fasistisikoja...
Elokapinaan liittyminen?
6
452
Vastaukset
- Anonyymi
elopellet pitää lahdat ja amanda pasennen,maria oihissalo ja muut hörhöt joka liittyy ppelleryhmään..ajammu.
- Anonyymi
Sosiaalisessa mediassa julkaistuissa kuvakaappauksissa näkyi myös muiden ihmisten kirjoittamia vastauksia alkuperäiseen väkivaltaviestiin. Näissä vastauksissa viestiin suhtauduttiin positiivisesti.
Tutustu ensin tuohon- Anonyymi
Poistetussa viestissä Eduskuntatalon töhrimistä kutsutaan ”henkeäsalpaavan kauniiksi”. Kirjoittaja yhdistää töhrimiseen ”pyhän verisen raivon”.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poistetussa viestissä Eduskuntatalon töhrimistä kutsutaan ”henkeäsalpaavan kauniiksi”. Kirjoittaja yhdistää töhrimiseen ”pyhän verisen raivon”.
Vastaavista tapauksista sai alkunsa sisällissota yli 100 vuotta sitten. Kansalaisilta paloi pinna törkeään vetkutteluun ja häirintään silloinkin naapurivaltion taholta. Näissä vetelehtijöissä on mukana entisiä kommareita ja myös "ammattimielenosoittajia". Nyt pitäisi saada nuo häiriköt järkiinsä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastaavista tapauksista sai alkunsa sisällissota yli 100 vuotta sitten. Kansalaisilta paloi pinna törkeään vetkutteluun ja häirintään silloinkin naapurivaltion taholta. Näissä vetelehtijöissä on mukana entisiä kommareita ja myös "ammattimielenosoittajia". Nyt pitäisi saada nuo häiriköt järkiinsä.
Hyvätuloisten perheiden pentuja taitaa suurin osa olla, siksi pärjäävätkin tekemättä töitä. Jos ketkä työttömyyskorvauksella niin tuet poikki koska eivät ole käytettävissä työntekoon.
- Anonyymi
Siellä varmaan tarvitaan jatkossa lisää maalareita. Ennenkuin jouduit työttömäksi, teitkö maalarin hommia? Tai jos olet ollut rautakaupassa, sekin voi auttaa, varsinkin jos sekoittelit maaleja.
Jos ei mikään noista, niin kyllä työttömyys on myös hyvä kokemus tuohon ryhmään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka343504- 112988
- 1352637
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032625Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742595- 411418
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61178Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3961135Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos501033Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6860