Juttu on iltasanomissa!
Ensimmäinen viite että Usa voisi auttaa Ukrainaa myös maajoukoilla!Vaikutus olisi tietysti suuri Venäjä joutuisi ryhmittämään joukkonsa kiirellä uudelleen ja todennäköisesti luopumaan hyökkäysyrityksistä toistaiseksi,myös rintamalinja on huomattavan laaja nykyisille venäjän joukoille.
USA voisi auttaa Ukrainaa hyökkäämällä Krimille?
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
"Ensimmäinen viite että Usa voisi auttaa Ukrainaa myös maajoukoilla"
Ei USA maajoukkojaan laita ei se halua turhaan sotaan vapaaehtoisesti mutta kalustolla avustaa Ukrainaa vapaustaistelussaan niin kuin muutkin läntiset maat ja nyt saattaa antaa sellaista kalustoa mikä sitten auttaa Ukrainaa jopa Krimin takaisin saamista vieraalta vallalta joka laittomasti miehittää tätä Ukrainan osaa .
Ukrainalla on maajoukkoja ihan tarpeeksi kalustoa siltä vain puuttuu. - Anonyymi
Puola lähettäisi armeijan Ukrainaan ajamaan vihulaisen Venäjälle jos NATO antaisi luvan !!
- Anonyymi
USA antaa Ukrainalle jatkuvasti tiedustelutietojaan sateliiteista ja vakoilukoneista saatavalla datalla.
Mutta eihän Ukrainan velliperseille mikään riitä. 🤡 - Anonyymi
Ei riitä ei.
Trolleille riittää kun pääsee nylkyttämään Pumpattavaa Putinia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1164775Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1844492Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1171932- 4031701
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331472Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61229Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3711185- 741110
- 741055
- 92998