Juu, että silleen

Anonyymi-ap

Suomi on täynnä asunnottomia ,nyt alkaa osa vähäosaiset näkee nälkää ja täällä idiootti hallitus tekee jotain trans lakeja voi vitun älypäät!!!!!!!!!!!!!!!! Eiköhän sitä olisi saa..........na tärkeämpää tekemistä hallituksella kuin luoda jotain v.......un puppeli lakeja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuloerot ja leipäjonot ovat kasvaneet nykyhallitusken aikana. Köyhien asialla muka ja ohjeistus, hei boomerit, jäitä hattuun ja ottakaa coolimmin!

      • Anonyymi

        Se oli Sipilän hallitus hyvänä aikana joka noita leipäjonoja kasvatti. Ja tämä siis perustuu oikeaan elämään ja uutisointiin.


    • Anonyymi

      Huomattaisin, että hallituksen saavutuksiin kuuluu myös hyväkuntoisten liikennemerkkien vaihtaminen ihan uusiin liikennemerkkeihin.

    • Anonyymi

      Vihervasemmisto hallitus koostuu imastokiimaisista suvakkivajakeista.

      • Anonyymi

        Jospa se tästä laantuisi velkaantuminen, kun PM aloittaa komission puheenjohtajan tehtävät ja maksaa 31 000€ kuukausipalkastaan verot tänne jäiseen kotimaahansa, ikäänkuin olisi vuarineuvos ! Kuuluukohan tähän ammattiin sitten ne kuuluisat aamupalat ja kuinka käy uudessa ympäristössä pyllyn pyöritys julkisesti, hmmm....?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      22
      2038
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      85
      1880
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      71
      1815
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1573
    5. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      485
      1429
    6. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1424
    7. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      48
      1217
    8. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      22
      1099
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1089
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      72
      1068
    Aihe