Hassua kun 5 eurolla ostavat vaikka vasta sai 3 ,- eurolla mutta eikait sillä ole merkitystä kun ei ne omia rahoja ole. Valtion rahojahan ne vaan on .
Valtion yhtiö ostaa omia kymmenillä Miljoonilla osakkeita siksi että johto jakaa ne keskenään optio järjetelyin jotta ryöstöstä saadaan tehtyä laillinen .
Optio järjestely saattaa aiheuttaa sen että yhtiön pitää nostattaa kurssia keinotekoisesti esim. teatterimaisella kasvulla näytelleen sijoittajille.
Tämä tarkoittaa että ostetaan tyhjänpäiväisiä firmoja kallilla hinnalla silmän lumeeksi jne..jotta kurssi saataisin nousemaan.
Näin Valtion yhtiöt menettelee aina.. ja sitten kun herrat on Miljoonansa jakaneet ja tuho sijoittajille paljastuu niin kurssi romahtaa ja sijoittajat jää nuolemaan näppejään kun osingon maksukin keskeytetään...
VAROKAA VALTION YHTIÖITÄ !
NE EI KUULUISI PÖRSSII EIKÄ NE SAISI OLLA SIELLÄ !
Tämä on laillista rosvoutta eikä mitään sijoitus toimintaa !!!
Varokaa hyvät ihmiset ettei taas näpit pala....
Outokumpu Oy ostaa omia osakkeitaan ?
Anonyymi-ap
2
866
Vastaukset
- Anonyymi
Oikea yksityinen yhtiö jos ostaa silloin se oli ainakin ennen merkki että osake on järkevän hintainen mutta valtion yhtiössä siitä ei voi päätellä muuta kuin että nyt on rosvot apajilla !
- Anonyymi
Valtion yhtiö? Omistus 15 prosenttia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13713154Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823619Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952894Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361369Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2731364Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1461294Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151254Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S121167- 811051
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184923