Aikoinaan gladiattorit kisailivat areenalla toisiaan ja kuolonuhreja tuli aina, varsinkin Timantin käsittelyssä. Monte Carlo- ralli alkoi äsken ja liukkaiden asfalttiteiden reunoilla vaanivat rotkot ovat vaatineet monta uhria vuosien varrella. Pesisotteluissa kuolee ja haavoittuu valtavasti urheilijoita kauden aikana.
Ylivoimaisesti verisin urheilulaji on kuitenkin tietysti leijanlennätys. Äskettäin päättyneessä merkittävässä leijanlennätyskisassa, Intiassa loukkaantui lähes parisataa ihmistä ja kuusi ihmistä kuoli. Tämä oli keskiverto uhriluku tässä vuosittain kisattavassa tapahtumassa. Yleisen sarjan voitti Sandesh Jhingan ja yli 35- vuotiaiden sarjan Pronay Halder. Hieno laji ja täällä sitä pidetään epämiehekkäänä!
(viralliset lopputulokset): https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009338867.html
Maailman verisin urheilulaji!
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1052397
Sara ja Pyry eronneet?
Pitääkö huhu paikkansa, tietääkö kukaan?Joku kertoi, että olivat tapelleet rajusti Emma gaalan jälkeen ja sen jälkeen Sara poisti Instatililtään kaikk851963- 1791567
- 1711388
Ikävintä on kokea
Kun toinen lähestyy niin sitä itse vetäytyy. Sitten kun itse lähestyy niin toinen vetäytyy. Vähänkuin magneetit jotka hylkivät toisiaan ja sitä ei ede821232Unelmoitko asunnosta lämpimässä? Haluaisitko muuttaa Suomesta esim. Espanjaan?
Kiinnostaisiko sinua muuttaa pois Suomesta lämpimään? Jos kiinnostaisi, niin muuttaisitko vain talviajaksi vai koko vuodeksi ja millaisia kriteerejä s84981Millaisista tuoksuista miehet pitää?
Tuli tuosta yhdestä aloituksesta mieleen tälläinen. Eli millainen tuoksu saa miehet sekaisin? Onko se karkkikaupan tuoksu, kukkainen tuoksu,mausteinen103909Miksi ihmiset ilkeilevät toisilleen anonyymisti?
Ikuisuusaihe, tavallaan, mutta jäin tuota pohtimaan männä yönä. Miksi pitää olla ilkeä mm. palstalla anonyymisti? Miksei voi vain todeta, että olen er165879Oudot kulkijat
Mikäs porukka se on ruennu kylällä ajelemaan tummalla farmari autolla ja pysäytteleevät ihmisiä kadulla. Koittavat repiä kuulemma autoon ja hakkaavat23809