Miten Turkki voi olla Natossa ?

Maa ostelee Venäjältä ohjuslaitteistot käy kauppaa öljyllä kaasulla yms eli ei aseta mitään sanktioita ja painostaa muita maita (Suomi Ruotsi) omien tavoittensa saavuttamiseen
1075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

höhlä, ei turkki ole mukana eu-pakotteissa kun ei ole eu maakaan.

Äänestä
  • Eli tukee Venäjää voisi sitä ilman Eu"takin tukea Ukrainaa tuskin Japanikaan on Eu"n jäsen taikka Kanada

    Äänestä

Se on sellasta, kun Turkki on merkittävän kokoinen valtio merkittävässä geopoliittisessa paikassa. Jenkit tarvitsevat heitä.

Tässä vaiheessa historiaa olisi ehkä parempi, että Turkki olisi jäänyt jossain vaiheessa täysin idän puolelle, eli olisi entinen Neuvostoliiton satelliitti ja sitä kautta nykyistäkin jälkeen jääneempi islamistinen "tasavalta", jolla olisi tarjota vain tykin ruokaa ryssille.

Äänestä

Natolle kiusallinen pala. Ei voi oikeastaan potkia poiskaan natosta koska on iso maa ja erittäin tärkeällä paikalla strategisesti Valitettavasti tietävät sen itsekin ja pelaavat sen mukaan. Erottaminen johtaisi entistä tiiviimpiin venäjän suhteisiin myös sotilaallisesti. Nyt noukkivat rusinat pullasta niin venäjältä kuin lännestä.

Äänestä

no kuule oot vähän hoopo,,ei turkkia eroteta suomen ja ruotsin takia,,,turkkilla on naton toiseksi vahvin armeija usa;n jälkeen,,turkin asema on paljon tärkeämpi kuin suomen ja ruotsin,nato ei tarvi suomea mihinkää,,,turkkia tarvitsee,,,,,

Äänestä

Tämä onkin se NATON emämunaus vuosikymmenten takaa. Silloin panostettiin määrään eikä niinkään laatuun ja katsottiin, että Turkki sijaitsee niin strategisessa kohdassa ja unohdettiin, että sehän on muslimimaa ja samalla kehitysmaa johon ei voi luottaa. Natoon vain kutsuttiin ja asia oli sillä selvä. Jos Turkki pyrkisi nyt naton jäseneksi niin vastaus saattaisi olla kielteinen.

Äänestä

Turkki on liittynyt Natoon jo vuonna 1952, jolloin maailma oli aika paljon erinäköinen paikka.

"Kun Turkki oli osallistunut Yhdistyneiden kansakuntien joukkojen kanssa Korean sotaan, maa liittyi vuonna 1952 Natoon. Maasta tuli Välimerellä suojamuuri Neuvostoliittoa vastaan."

Äänestä

Muslimien heikkous on kaksinaamaisuus, kun siitä on hyötyä allahille.

Äänestä

Eikö muilla Natomailla ole mitään sanottavaa asiaan kun yksi painostaa omien tavoitteiden takia ei ihan rehellistä peliä ja Natojäsenyys oli jo luvattu ennakko neuvotteluissa nyt pyörrettiin nekin lupaukset eikö jäsenmaksut pienene mitä enemmän on jäseniä maksamassa

Äänestä

ei mitään,,,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maa ostelee Venäjältä ohjuslaitteistot käy kauppaa öljyllä kaasulla yms eli ei aseta mitään sanktioita ja painostaa muita maita (Suomi Ruotsi) omien tavoittensa saavuttamiseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu