https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009339157.html
"Ulkoministeri Blinken: Yhdysvallat kehottaa Turkkia ja Unkaria ratifioimaan Suomen ja Ruotsin jäsenyydet nopeasti
Ulkoministeri Antony Blinken vakuutti Haavistolle ja Billströmille Yhdysvaltain tukevan maiden Nato-jäsenyyksiä."
Ei auta Yhdysvaltojen vakuuttelut, eikä kehoitukset Turkille ja Unkarille, kun Suomen natoon pääsyä vastustaa Putin,
Turkkilla ja Ukarilla on venäläiset ydinvoimalat ja putin kiristää Turkkia ja Unkaria, että eivät saa venäjältä ydinpolttoainetta, jos ratifioivat suomen natoon liittymisen.
Turkki ja Unkari eivät voi ratifioida Suomen nato jäsenyyttä, koska sen jälkeen eivät saa enää ydinpolttoainetta venäjältä.
Se on ainut syy, nämä terroristien palauttamiset ovat vain pintalumetta todellisen asian peittämiseksi.
Suomen tie natoon on päättynyt,
Suomella seinä vastassa Natoon
Anonyymi-ap
2
80
Vastaukset
- Anonyymi
Nii mutq Erdogan on basaarikauppias. Blinker ostaa Erdoganin mielen Hollannin hylkäämillä F-16 häviäjillä.
- Anonyymi
Erdoööa kaikki on kaupan! Putella on liian vähän pelimerkkejä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22717183Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17012219Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El456007Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644872MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144805Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193967Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843595Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363017S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2611457- 851031