Demokraatti:
Keskusta veti taas kerran maton hallitusyhteistyön alta translakia koskevassa valiokuntakäsittelyssä, kun sen kolme edustajaa sosiaali- ja terveysvaliokunnassa äänesti hallituksen esitystä vastaan mukana valiokunnan keskustalainen puheenjohtaja Markus Lohi.
Keskusta ei tunnusta, vaikka se pettää
5
124
Vastaukset
- Anonyymi
Varjelkoon kertakaikkiaan, miksi eivät vaan hyväksy että kaikki saavat olla mitä haluavat, ainostaan saamelaisuus pitää tarkkaan rajata.
Suomessa ei pakoteta sterisaatioon ketään, mutta Nurminen hoki ko. asiasta ja vetosi ihmisoikeuksiin. Vammaisten ja vanhusten, Nurmisen ja Marinin pilkkaamien boomereiden ihmisoikeuksia rikotaan, näin sitä ihmisarvoa priorisoidaan. - Anonyymi
Kansanedustajat, joka äänestivät hallituksen esitystä vastaan, tekivät ihan oikein. Sitä lakia ei pidä hyväksyä. Toivottavasti se kaatuu eduskunnassa.
- Anonyymi
Mitä itket? Ei Keskusta meitä äänestäjiään pettänyt vaan edustajat toimi aivan oikein omatuntonsa mukaan.
Me keskustaa äänestäneet kiitämme, oikein toimittu. Pysykää jatkossakin oikealla. - Anonyymi
Keskustalla on isoja tavallista ihmistä koskettaneita surkeita ratkaisuja riippana kuten esim. :
Kepu vetoinen Koulu-uudistus 2008 alkoi pudottaa oppimista ja pisatuloksia.
Sipilän epäonnistunut pr-temppu toi Suomeen 35.000 mamua ja esim. Oulun käräjäoikeuden jutut ja tuomiot ovat karmeaa luettavaa.
Taksiuudistus jättää heikompiosaiset ja vanhukset (lue autettava asiakas) noutamatta jopa oman puolisonsa hautajaisiin.
Näitä riittää muutamia muillakin puolueilla, mutta kepu on kahminut kamalimmat omaksi kiviriipakseen.
Eikä edes anteeksipyyntöä saati katumusta kepussa.
Kepun tarun loppuminen on täysin ymmärrettävää.
Hastala vista!! - Anonyymi
Oulun käräjäoikeuden jutut ja tuomiot on karmeaa luettavaa, mutta jos ko.rikollisia kritisoidaan vihervasemmisto syyttää rasismista. Vuonna 2015 ruotsista tuli bussilastein pääosin nuoriamiehiä hakemaan turvapaikkaa Suomesta, eikö ole rasismia kun vasemmisto paheksuu heidän tekemiään rikoksia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393860Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3412993Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91892Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23761- 65751