Demokraatti:
Keskusta veti taas kerran maton hallitusyhteistyön alta translakia koskevassa valiokuntakäsittelyssä, kun sen kolme edustajaa sosiaali- ja terveysvaliokunnassa äänesti hallituksen esitystä vastaan mukana valiokunnan keskustalainen puheenjohtaja Markus Lohi.
Keskusta ei tunnusta, vaikka se pettää
5
92
Vastaukset
- Anonyymi
Varjelkoon kertakaikkiaan, miksi eivät vaan hyväksy että kaikki saavat olla mitä haluavat, ainostaan saamelaisuus pitää tarkkaan rajata.
Suomessa ei pakoteta sterisaatioon ketään, mutta Nurminen hoki ko. asiasta ja vetosi ihmisoikeuksiin. Vammaisten ja vanhusten, Nurmisen ja Marinin pilkkaamien boomereiden ihmisoikeuksia rikotaan, näin sitä ihmisarvoa priorisoidaan. - Anonyymi
Kansanedustajat, joka äänestivät hallituksen esitystä vastaan, tekivät ihan oikein. Sitä lakia ei pidä hyväksyä. Toivottavasti se kaatuu eduskunnassa.
- Anonyymi
Mitä itket? Ei Keskusta meitä äänestäjiään pettänyt vaan edustajat toimi aivan oikein omatuntonsa mukaan.
Me keskustaa äänestäneet kiitämme, oikein toimittu. Pysykää jatkossakin oikealla. - Anonyymi
Keskustalla on isoja tavallista ihmistä koskettaneita surkeita ratkaisuja riippana kuten esim. :
Kepu vetoinen Koulu-uudistus 2008 alkoi pudottaa oppimista ja pisatuloksia.
Sipilän epäonnistunut pr-temppu toi Suomeen 35.000 mamua ja esim. Oulun käräjäoikeuden jutut ja tuomiot ovat karmeaa luettavaa.
Taksiuudistus jättää heikompiosaiset ja vanhukset (lue autettava asiakas) noutamatta jopa oman puolisonsa hautajaisiin.
Näitä riittää muutamia muillakin puolueilla, mutta kepu on kahminut kamalimmat omaksi kiviriipakseen.
Eikä edes anteeksipyyntöä saati katumusta kepussa.
Kepun tarun loppuminen on täysin ymmärrettävää.
Hastala vista!! - Anonyymi
Oulun käräjäoikeuden jutut ja tuomiot on karmeaa luettavaa, mutta jos ko.rikollisia kritisoidaan vihervasemmisto syyttää rasismista. Vuonna 2015 ruotsista tuli bussilastein pääosin nuoriamiehiä hakemaan turvapaikkaa Suomesta, eikö ole rasismia kun vasemmisto paheksuu heidän tekemiään rikoksia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2504526Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1242961Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412722Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn171437- 521285
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2021067- 471055