Katokaa ja hämmästykää!
https://youtu.be/6b6naYNpBPs?t=605
Yhdysvalloissa ei uskota Natoon, mutta aseistun lapsen tuomaan turvaan uskotaan.
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sillä lailla?
- Anonyymi
Natoa ei olisi olemassa, ellei siihen USA:ssa uskottaisi.
- Anonyymi
Aloitus yhtä lapsellinen ku tämä lapsi joka heilutti asetta
- Anonyymi
Nelivuotiaan ase oli myös ladattu. Muutama päivä sitten 6-vuotias eskaripoika tappoi opettajansa kotoa tuomallaan aseella. USA:ssa pyörii parhaillaan asemainos, jossa ase on pikkupojan käsissä.
- Anonyymi
Puppy Pistol leluja päiväkoteihin.
Ja kroko konekiväärejjä.
Happy shooting Kids!- Anonyymi
Eli sama meno kuin Venäjän lasten tarhoissa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli sama meno kuin Venäjän lasten tarhoissa?
Ei missään muualla kuin USA:ssa. Canadakin on melko rauhallinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli sama meno kuin Venäjän lasten tarhoissa?
Ukrainassa on iso kranaatinreikä lastenkodin seinässsä. Tulenjohto on suomalaisten palkkasotureiden mukaan ala-arvoista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1018133Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907401Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot725546Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144763Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232538Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys482418Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71374Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461220