Poliisi julisti Tukholmaan poikkeustilan

"Tukholman poliisi on julistanut Ruotsin pääkaupunkiin poikkeustilan kiihtyvien väkivaltaisuuksien vuoksi."

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fabebed1-a5fd-444d-8fe7-8d89a8995ca2

Tässä näemme ääriliberaalin vihervasemmistolaispolitiikan seuraukset, voitte miettiä kun äänestätte että haluatteko saman suomeen.
16110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Missä ovat ne oikeat rehdit ruotsalaismiehet, jotka heittävät musulmaanit ulos maasta?

1Äänestä

Eipä tuntuisi turvalliselta matkakohteelta vielä pitkään aikaan.

1Äänestä
  • No eipä varmaan ainakaan 1000 vuoteen ole turvallinen.

    Äänestä

Taas valehtelet. Erityinen tapahtuma ei välttämättä ole poikkeustila.

Äänestä
  • Aha, "yksittäistapaus".

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Aha, "yksittäistapaus".

    Yksittäis sotatila.

    Äänestä

Miksi helvetissä Ruotsissa on niin paljon aseita. Eikä niitä kerätä hulluilta pois. Suomessa aseenkantoluvan menettää harvinaisen helposti.

Äänestä

Miksi Hallitus ei saa näitä uutisia tietoonsa, onko nämä uutiset sensuroituja.

Äänestä

Ruotsin TV ssä johtava lääkäri sanoi, että ampumisten uhrien hoito on nyt tärkeintä (prioriseras).
Hän muistutti että ampumahaavat ovat vaikeita hoitaa, mutta haavoittuneet on palautettava "työkykyisiksi".

Ruotsin tehtävä on siis auttaa sitä sakkia, joka ei yleensä työtä tee, vaan loisii nurkissa ja suunnittelee terroritoimia tai huumekauppaa.

Ruotsi on alistunut islamin komentoon.

Äänestä

Ruotsi on maailman turvallisin maa ja maahanmuutto on rikkaus.
Ei mulla muuta.
T: Alexander

Äänestä
  • Jag älskar blattar. Kanske.

    MVH Svante

    Äänestä

Hyvin ovat kotoutuneet.

Äänestä
  • Ovat kuin kotimaassaan, siis hyvin kotoutuneet.

    Äänestä

"Taas valehtelet. Erityinen tapahtuma ei välttämättä ole poikkeustila"

--Veritekojen sarja sai taas jatkoa – Tukholmaan poikkeustila--

IS.

Äänestä

Varmaan kiva asua tuolla.

Äänestä
  • Voisi olla hyvä asua vähän aikaa, tietäisi jo etukäteen millainen Suomi on 10v kuluttua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Tukholman poliisi on julistanut Ruotsin pääkaupunkiin poikkeustilan kiihtyvien väkivaltaisuuksien vuoksi."

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fabebed1-a5fd-444d-8fe7-8d89a8995ca2

Tässä näemme ääriliberaalin vihervasemmistolaispolitiikan seuraukset, voitte miettiä kun äänestätte että haluatteko saman suomeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu