tätä valittaa ukrainalainen sotilas. Se olikin niinpäin, ei niin että Venäjän aseistus on surkeaa kuten media paasaa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tama-panssarivaunu-on-surkea-leopardeilla-olisimme-pysayttamattomia-ukrainan-sotilaiden-turhautuminen-venajan-hyokkayksen-pelossa-kertoo-sotatilasta-nyt-kaiken/8616470#gs.nsyl8g
Hyvä että asiat selkenee ennemmin tai myöhemmin.
Se olikin Ukrainan aseistus surkeaa?
14
66
Vastaukset
- Anonyymi
Ehei kun venäjällä on surkea aseistus, eikun venäjä on voitolla, eikun ukraina kokee tappioita. eikun venäjä se olikin joka on tappiolla, eikun,,
- Anonyymi
Eikun venäjälle tulöee katasrofi, eikun venäjää vaikea häätää Ukrainasa, eikun...
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/usa-sodasta-tulossa-venajalle-taydellinen-katastrofi-venalaisjoukkojen-haataminen-ukrainasta-sotilaallisesti-tana-vuonna-silti-hyvin-vaikeaa/8616428#gs.nt5fge - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikun venäjälle tulöee katasrofi, eikun venäjää vaikea häätää Ukrainasa, eikun...
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/usa-sodasta-tulossa-venajalle-taydellinen-katastrofi-venalaisjoukkojen-haataminen-ukrainasta-sotilaallisesti-tana-vuonna-silti-hyvin-vaikeaa/8616428#gs.nt5fgeUkrainan joukot kärsivät nyt kestämättömiä tappioita taistelukentällä, mikä luo pohjaa valtion väistämättömälle hajoamiselle. Olipa konfliktin lopputulos mikä tahansa, yksi asia on varma: Ukrainaa ei enää ole olemassa elinkelpoisena, itsenäisenä ja yhtenäisenä valtiona.
Venäjä voi mobilisoida jopa kaksi miljoonaa reserviläistä. Länsimaat voivat lähettää sinne 100 martenssia ja 100 leopardia, ne eivät vaikuta sotilaalliseen kokonaistilanteeseen mitään.
Uskooko kukaan tosissaan, että Ukrainan armeija saa takaisin Venäjän liittämät alueet Itä-Ukrainassa?
- Anonyymi
Jatkosodassa Suomi suosi venäläisiä kenttätykkejä. Ostin Natsi-Saksan varastoista nimenomaan puna-armeijan tykkejä, eteenkin 152 mm haupitsi oli suosikki. Heinäkuussa 1944 sovittiin peräti yli 50 patteristollisen kaluston ostamisesta joissa 152 mm haupitsi olisi ollut merkittävällä osuudella. Kaupoista ei tullut mitään kun Suomi antautui Neuvostoliitolle syyskuussa 1944.
- Anonyymi
Venäjä on koko ajan niskan päällä. Siksi sota pitkittyy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjä on koko ajan niskan päällä. Siksi sota pitkittyy.
Mutta ei vallannut Suomea. Että ei voinut kovin hyvin olla niskan päällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta ei vallannut Suomea. Että ei voinut kovin hyvin olla niskan päällä.
Ei ollut tarkoituskaan, ei mitään järkeä taikka strategista merkitystä vallata tätä korpimaata! Leningradin, maan toiseksi suurimman kaupungin ympärille saatiin vain välttämätön turvallisuusvyöhyke!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta ei vallannut Suomea. Että ei voinut kovin hyvin olla niskan päällä.
Suomi ei sotinut venäjän kanssa, vaan neuvostoliiton kanssa. Toki venäjä oli osa neuvostoliittoa, kuten ukraina ja moni muukin maa.
- Anonyymi
Mark Milley lakkaa olemasta hetkenä minä hyvänsä.
- Anonyymi
Suomimedian päärooli on valehdella.
- Anonyymi
Näin on! Ja länsiglobalistien laariin..
- Anonyymi
Sotilas toteaa, että Leopardi olisi parempi, kuin käytössä oleva tankki. Aloittaja lukee: Ukrainan aseistus on surkeaa. Mistä teitä lukutaidottomia sikiää?
- Anonyymi
Olet oikeassa, russakat ei osaa tehdä muuta kuin puhuapskaa ja valehdella kuten kaikki myös russakat ovat nähneet...
🙂🙂🙂🙂🙂 - Anonyymi
apinoille vastaus aivan kaikkiin kysymyksiin tässä.
10.00 kohdalta 3min siinä teiile pelleille.
https://www.youtube.com/watch?v=ZLYMHqlnZ8s
ZELENKY'S MARCH TO CRIMEA, UKRAINE ON FIRE
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383839Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362974Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91872Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51608Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22728