Sinne meni Suomen Nato-jäsenyys

Anonyymi-ap

Joku poltti Koraanin Ruotsissa. Turkki suuttui ja sanoi "Ei" Suomen ja Ruotsin Nato-jäsenyydelle. Nyt ei USA:n F16-hävittäjät auta.

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Annetaan Sannan alkkarit. Vanha kikka, toimii aina.

    • Anonyymi

      Viesti Turkkilaisille ja Ärdoganille:

      ”Erdoganin liittolainen jyrähti: Ei Ruotsin Nato-hakemukselle
      Turkkilaismediassa on kutsuttu skandaaliksi sitä, että Ruotsissa sallittiin mielenilmaus, jossa poltettiin Koraani.” IL
      Oletan, että ruotsalaiset eivät ole niin typeriä, että olisivat polttaneet koraanin ja laittaneet Ärdokanin nuken roikkumaan pää alaspäin julkisilla paikoilla. Tapausten täytyy olla sellaisten tahojen tekemiä, jotka haluavat estää Ruotsin NATO-jäsenyyden. Ketkä sellaisia voisivat olla? No Turkin terroristeiksi nimeämät tahot, huligaanit toisinajattelijat tai Ruotsin venäläiset. Noihin provokaatioihin kannattaa suhtautua lapsellisina typeryyden osoituksina, eikä reagoida ollenkaan. Yliopistossa kun kävimme sosialogian ja sosiaalipsykologian tutkimusmenetelmiä läpi, kävi ilmi, että ihmispopulaatioissa kutakuinkin vain noin sadan henkilön otanta tuo esille kaikki mielipidevariaatiot. Demokratioissa ei säikähdetä erilailla ajattelijoita ja meillä on mielipiteen ja sanan vapaus. Turkki on hieno maa ja turkkilaiset ystäviä niin Suomelle kuin Ruotsillekin. Näin olen asian ymmärtänyt. Turkissa vierailee paljon turisteja myös Suomesta ja Ruotsista. Potentiaalia on hiukan himmentänyt nyt ollut turha vastakkainasettelu. Varmasti sekä Ruotsi, että Suomi ovat tosissaan hyviä Turkin kumppaneita Natossa.

      Turkki, Ruotsi ja Suomi ovat hyviä ystäviä keskenään ja yhteisestä puolustuksesta on etua kaikille noille kolmelle osapuolelle. Nyt vain Suomi ja Ruotsi natoon. Ärdokan on viisas mies ja varmasti ymmärtää yhteistyön edut myös terroristien torjumisessa nyt ja tulevaisuudessa.

      Veli Puivaus

    • Anonyymi

      Ei ollut edes aineissa paljon!! Rohkeudesta annettava urhoolisuusmitali!! Eikös ruotsis oo sen yhen hinttikuninkaan rohkeusmitali !!!mä en uskaltais polttaa edes lapseni Aku ankkaa!!

    • Anonyymi

      Suomen tilannehan on juuri nyt hyvä. Ei NATOssa, eikä NATOn sisällä. Tällä tavallahan Suomi on pärjännyt viimeiset 80 vuotta, ja hyvin. Avoimesti venäjämieliselle Turkille ei saa antaa senttiäkään siimaa. Ja miksi Suomi haluaisi samaan liittoon Turkin kanssa, joka on täynnä venäjämielisyyttä? Suomi sisään NATOon vain, jos Turkki ulos.

    • Anonyymi

      Meillä ei ole huolta niin kauan kuin Marin ja kumppanit ei räksytä itään.

    • Anonyymi

      Niin no Ruotsin kurdit on varmaan vähän varpaillaan että meinataanko heitä nyt alkaa tässä uhraamaan, et fiksusti puolustivat itseään tällä tapaa. Mitä se nyt sellainen ihmisoikeuspuhe on joka pitää kutinsa vain hyvinä aikoina. Ruotsin johto ei ole tehnyt kantaansa nyt riittävän selväksi tässä asiassa.

    • Anonyymi

      Ryssälle voi räxyttää rauhassa...tää on meidän maa ja teidän Puten lätti. Näin se vaan menee. Puten lätissä kurva eli noi trollit koittaa jotain...mut saava vapaasti räxyttää omassa lätissään mitä se meille kuuluu.

    • Anonyymi

      Minä voin lähettää Ernokanille raamatun. Saa vastavuoroiisesti polttaa sen haluamassaan paikassa. Sitten ollaan sujut siltä osin

    • Anonyymi

      Sanoi vain ei Ruotsin jäsenyydelle.

    • Anonyymi

      Ehkä parempi niin suomi säilyy ,mitä emme tarvi on turhaa, ja nato on .

    • Anonyymi

      Hyvä puoli on, että Suomella säilyy Nato-optio. :)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe