Scholz myi Suomen ilman mitään sitoumuksia ja Suomen hallitus on nuollut ja nuolee nuolee Saksaa.

Anonyymi-ap

IL: "Scholz imarteli Putinia –Ja mitä tekee Saksan liittokansleri: hän on valmis antamaan Venäjälle maan himoitseman etupiirin ja samalla romuttamaan myös Suomen suvereniteetin."

Mitä sanoin jo viikkoja sitten Saksa on paska maa ja huorista huorin koko Eussa. Voi, jospa joskus uskoisitte minua ennen täydellistä perikatoa.

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No sitä varten se kaasuputki piti katkaista, jotta Saksa ei myy Ukrainaa kaasusta.

    • Anonyymi

      "Scholz imarteli Putinia." Kyse oli uuden liittokanslerin esittäytymiskäynnistä Moskovassa. Sellaisia päämiesten keskusteluja tuskin on, joissa ei "imarrella". Kaikki keskustelut alkavat toteamuksella miten hyvät suhteet meillä on, ja vasta vähitellen mennään vaikeampiin aiheisiin. Niistä puhutaan suljettujen ovien takana, eikä median edessä. Sitä kutsutaan diplomatiaksi ja käytöstavoiksi!!

    • Anonyymi

      Scohlts on ilmeisesti Putinin ruokintaketjun jos ei ylin, mutta tärkeäl lenkki. Eihän tätä toimettimuuta sodassa voi mitenkään muuten perustella.

    • Anonyymi

      Luurankoja kaapissa. Täysin Puten talutusnuorassa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5017
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      63
      1890
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      111
      1799
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1670
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1604
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      223
      915
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      901
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      43
      843
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      803
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe