tarhataan pois pihoista

Anonyymi-ap

Susia on ihan liikaa ja väärissä paikoissa. Sudet voisi tarhata kansallispuistoihin, tukevien aitojen taakse ja susien ystävät kustantaa lemmikellleeen ruuat. Seurantapanta kaulaan, niin suden kummiksi ryhtynyt voisi jopa seurailla lemmikkinsa elämää , tietenkin maksusta ja näillä susikummien maksuilla kustannettaisiin sitten petojen valvonta ja hoito

9

1192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niimpä, herää kysymys miten paljon liiallinen susimäärä aiheuttaa kustannuksia maataloudelle, Pitää investoida susiaitoihin, koiriin, ym,, Välillisesti se vaikuttaa meidän kaikkien ruokakorin hintaan ja kriisiajan huoltovarmuuteen.

      • Anonyymi

        Höh. Eihän Suomessa kohta olekaan maataloutta, kun EU on ne tuhonnut.


    • Anonyymi

      Tuollahan on Susia vaikka miten paljon Karahkan tuulpuiston alueella,suuria laumoja.
      Ei ihme jos koirat kaikkoaa,katoaa.

    • Anonyymi

      Koiria on aivan liikaa, syötetään ne susille.

    • Anonyymi

      Niin tuttavani laittoi viestiä itrajalta siellä on susia liikkuu pihapiirissä!! Ilvekset tulee ihan pihaan!! Eläimet kuuluu luontoon mutta jos ne häiritsee elämää ja turvallusuutta!! Itsekkin olen rajanpinnasta 9km venäjän rajallle mutta ei sillloin nähty ees karhua tai sutta joskus joku sano nähneen!! Marjamettäs ei tullu mieleenkään pelätä mutta nyt kun kesät ollaan siellä niin kyllä tulee kun mettäs kulkee että jos?? Mutta kylät on autioitunu niin kaipane sit tulee !! Mutta jos se on häiritsevää kyllä pitäisi puuttuu!!

    • Anonyymi

      susien ystävät voisivat perustaa lammastarhoja sinne tänne, jotta susille riittäisi ruokaa. Talveksi voisi sitten asentaa ruonkitauetomaatteja, ja lömmitettyjä vesikuppeja, ettei hukille pääsisi tulemaan nölkä tai jano, sillä kuivaruokaa syövä eläin tarvitsee kunnolla juomista ja nappuloiden vaatiman lumimäärän syömimen palelluttaisi suden sisälä

      • Anonyymi

        Eipäs kun sinut voidaan kiduttaa hengiltä.


    • Anonyymi

      Semmosesta susitarhasta ei löytyisi viikon päästä hiiren hyppyäkään, ja se hyöty siitä olisi, ettei kuukauden päästä löytyisi kuin yksi susi, ja sekin riekaleina kun söisivät toisensa. Kannibaaleja kun ovat.

    • Anonyymi

      Ja aloittajalla on liikaa ruokaa, mikä ehkäisee järkevän ajattelun.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4977
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4356
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3087
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      250
      2924
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2862
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1723
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      21
      1721
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      63
      1677
    Aihe