Niinistökin mielestä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009343015.html
Turun Sanomissa presidentti varoittaa, että seuraava hallitus ”joutuu uskomattoman koville”, kun sen pitää vastata vallitseviin kriiseihin ja mahdollisesti uhkaavaan taantumaan. Lisäksi Suomen on luovuttava velkaelintasostaan.
Demarihallitus ei pysty velkaantumista taittamaan.
oikeistohallitus
7
154
Vastaukset
- Anonyymi
SDP:n ÄäriVasemmistolainen MyrkynVihreä hallitus+Kepu ja RKP
- On ollut Suomen Kansaa Kurittava hallitus, Eihän Tämä Voi Jatkua !
Uusi Hallitus ja Uudet Päättäjät ja saadaa Kansan VelkaTakka putoamaan !- Anonyymi
Ei kehtaisi olla Kepulainen tämän kaiken jälkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kehtaisi olla Kepulainen tämän kaiken jälkeen.
Kepua saatetaan tarvita seuraavassa hallituksessa. Kepu teki hyvää työtä tätä edellisessä hallituksessa. Toki oli pääministeripuolue.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepua saatetaan tarvita seuraavassa hallituksessa. Kepu teki hyvää työtä tätä edellisessä hallituksessa. Toki oli pääministeripuolue.
Oli ehkä enemmän pääministerin kuin Kepun ansiota kyseisen hallituksen erinomainen suoritus.
Suoritusta heikensi siniset, jotka onneksi hävisivät nopeasti puoluekartalta.
- Anonyymi
Toivottavasti ei kukaan ministeri enään syö veronmaksajien piikkiin . https://www.youtube.com/watch?v=Is5Ff4JYQiw Pitäisi kyllä palkka riittää ostaa ihan omat leikkeleet ja leivät.
- Anonyymi
Kyllä olisi tärkeää että suomeen saataisiin kommunistinen valta eli että vallassa olisivat kommunistit ja tehtaat laitettaisiin tuottamaan kansan hyväksi tarvikkeita ja sähköä
Ja kouluihin isot kyltit että KOMMUNISTIT VALTAAN että lapset oppisivat ketkä kuuluvat valtaan eli kommunistit. Ja vaikka Taisto Sinisalon kuva siihen kyltin viereen lasten iloksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1197041KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4046753Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693413Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521302976Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092564Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään432124- 1251864
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211727Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821397- 741287