Entäs toisin?

"”Inkluusion tärkein oppi on se, että tavalliset lapset oppivat hyväksymään erilaisuutta”, Leonardi summaa.".


Sanomista tuokin.

Olisi tärkeää, että epätavalliset oppivat hyväksymää n tavalliset?
4180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuinkahan persujen lapset koulussa toimivat, kun kotona oppineet kaikkien erilaisuuksien olevan vihattua ja vihattavaa !! ?? On ko asiaa tutkittu ??

Äänestä
  • Olisiko antaa jotain vakuuttava esimerkkiä?

    Äänestä

  • Tiesithän että vasemmistoperheissä vain koraanikoulu on hyväksytty.

    Äänestä

Kuten esimerkiksi pikkutyttöjen joukkoraiskauksia ja sen sellaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"”Inkluusion tärkein oppi on se, että tavalliset lapset oppivat hyväksymään erilaisuutta”, Leonardi summaa.".


Sanomista tuokin.

Olisi tärkeää, että epätavalliset oppivat hyväksymää n tavalliset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu