MIESTEN töissä. Kysyin naapuria savotoimaan kaveriksi että raivataanpas tuo 10ha alue pajuista ja koivunaluista pois että pääsee kuusen ja männyn taimet kasvamaan.
Naapuri söi jotain soijanakkeja ja kehotti minuakin tutustumaan että ovat terveellisiä. Naurahdin ja sanoin jos ei kuiteskaan ja itse grillasin pekonijuusto makkaroita ja kehuin niitä naapurille että maistappa näitä ja sinappia kylkeen kyllä kelpaa. Ei kelvannu soija naapurille nyrpisti nenäänsä.
SITTE TÖIHIN välillä on ojia jne ei muuta ku sahat laulamaan. Puolentunnin päästä ihmettelin että miten ei kuulu toisen sahan ääntä. Naapurille oli tullu väsy läähätti kuin koira ja istui maassa oli ottanut sahan ja valjaat pois päältä. Kohta se rupesi voivottamaan ja sätkimään maassa kuin käärme tilasin pikaisesti lanssin että saatiin työn uuvuttama soija hoitoon oli pumpusta ottanna. Kyllä motkotin jälkeinpäin naapurille että elä elä tuommosta paskaa syö vaan oikeaa ruokaa nuilla ihmemössöillä et jaksa ja tapat ittes. Samaisena päivänä itse heiluin metässä 12 tuntia huvikseni välillä piti pitää tauko aina silloin kun tankki loppui ja lopussa ylimääräinen 1min tauko kun piti laittaa otsalamppu että näkee tehdä töitä!
Naapuri ei pärjännyt pupunruuvalla
6
59
Vastaukset
- Anonyymi
...ja höpö höpö , taisi olla metsänhoitoyhdistyksen tilaamat liettualaiset tekemässä senkin raivuun , hyvä jos kävit paikan päältä näyttämässä palstan ... vai kartaltako vain pirtissä..?
- Anonyymi
"Liettualaiset korkeintaan varastavat sekä auton,että työvälineet"!!!
- Anonyymi
Eihän niitä tähän aikaan raivata vaan kevväällä.
- Anonyymi
Paras aika raivata on kesällä kun ne kasvaa ni riittää lähe niin hyvin uudestaan kasvuun.
Helteellähän sitä ei tee mut sit kun on joku viileä päivä ni sitten.- Anonyymi
Mistä tiedät ettei työ ole tehty silloin? Aloittaja vaan nyt kertoi kerrallisen työpäivän tapahtumista.
- Anonyymi
Naapuri oli enempi kielimiehiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yhä useammat miehet jäävät ilman seksikumppania
Seksuaalinen yksinäisyys on myös yhteiskunnallinen ongelma: https://www.hs.fi/mielipide/art-2000009348479.html?share=e7236ee8014c17d4d350174fb6afe0073852266Martina ei viihdy kotona!
Montako päivää ehti Martina olla kotona ennen kuin oli taas menossa. Tällä kertaa sentään koira mukanaan mutta loput perheestä jäi taas muiden hoidet3381292Emeka Matthew Ekperech tuomittiin raiskauksesta vankeuteen - hän on valittanut tuomiosta
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/43a4cae4-09ed-485b-b47b-ded8761c4d07 Tuomittu joutuu maksamaan myös korvauksia. Yhdynnän kohteena ollut h14756Hengaillaan
Hengaillaan-visailuohjelmasta ei todellakaan tule suosittua ja pitkäikäistä vaan se floppaa ja komeasti karahtaa kunnolla kivikolle,tuleepahan kokeilt56666Ähtärin pandapäätös
Kun pandapäätöstä valmisteltiin eläinpuiston toimitusjohtajana oli Juhani Haapaniemi, hallituksen puheenjohtajana oli kaupunginhallituksen puheenjoht25655Vanhemmilla pitää olla oikeus estää peräreikäseksin opettaminen lapsilleen
Ei voi olla niin että koulussa opetetaan lspsille luonnonvastaisuuksia vastoin vanhempien tahtoa. https://www.hs.fi/mielipide/art-2000009355749.html295653- 39619
- 40613
Minkä takia sä nainen vihaat mua
Myönnän tehneeni väärin kun en ole ottanut asiaa heti pöydälle. Katuva mies.54605- 41543