Makeispussi

Anonyymi-ap

Vielä olisi hieman aikaa. Kaupasta voisi hakea makeisten pussin. Minkälaista makeisten pussia kannattaisi suosia.
Sokuria on mennyt. On ollut colaa ja sitten inkiväärijuomaa.

12

265

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      osta 12 henkilön täytekakku

    • Anonyymi

      Neuroleptilääkkeitä kylmän veden kera.

    • Anonyymi

      Ei kannata sokeria imeä. Hae vaikka pähkinä-rusina sekoitus, sillä se on hyvä.

    • Anonyymi

      Nyt on mennyt sokeria tosi paljon muutaman päivän aikana. Huomaa sen oikein itsekin, kun lukee tuotteiden sisältöjä. Sokuria on mennyt n. 4-5 kertaisesti päivän suosituksesta. Yleensähän ei sokuria mene.
      Mutta tuntuu erikoiselta, että makeiset ovat edullisempia kuin kunnon ruoka. Ja monet, jotka elävät ateriasta ateriaan varmaan miettivät nälän siirtämisen mahdollisuutta nameilla.
      Namit itsessään jakautuvat kahteen eri kategoriaan eli hyviin ja pahoihin. Hyviä nameja ovat tumma ja raakasuklaa sekä lakritsi. Ja sitten on olemassa kaikki makeat namit, jotka poikkeuksetta ovat pahanmakuisia.
      Nameja lähellä olevia ravintoryhmiä ovat mm. taatelit, luumut, rusinat, pähkinä naksut ja mahdollisesti muita. Mutta nämä ovat jo kalliita verrattuna sokeripohjaisiin mättöihin.

      • Anonyymi

        Jos karkkia alkaa syömään nälkäänsä niin huomaa hyvin äkkiä painossa. Juu jatkaa samaan malliin niin saa itselleen diabetes2.Jos kova nälkä ja vähän makeeta tekee mieli niin syö mielummin banaanin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos karkkia alkaa syömään nälkäänsä niin huomaa hyvin äkkiä painossa. Juu jatkaa samaan malliin niin saa itselleen diabetes2.Jos kova nälkä ja vähän makeeta tekee mieli niin syö mielummin banaanin.

        Kyse on hinnasta. Sokeri on halvempaa kuin kunnon ruoka, johon ihmisillä ei ole varaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyse on hinnasta. Sokeri on halvempaa kuin kunnon ruoka, johon ihmisillä ei ole varaa.

        Höpsis höpinää. Sokerilla pilaat terveytesi ja mädätät hampaasi.


    • Anonyymi

      Tilaa Urjalan Mmakeistukusta

    • Anonyymi

      Tuolla on poistoeriäkin mutta empä suosittele että nälkään syö karkkia.

      • Anonyymi

        Niin. Suo siellä vetelä täällä


    • Anonyymi

      Osta mieluummin kookaupasta 2kilon porkkanapussi. Halpaa on ja terveellisempää kuin makeiset. Samalla hinnalla myös skaupasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      160
      1519
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1073
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      732
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      701
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      209
      663
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      635
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      566
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      66
      516
    9. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      37
      503
    10. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      37
      491
    11. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      31
      471
    12. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      469
    13. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      38
      450
    14. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      450
    15. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      447
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      160
      439
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      431
    18. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      403
    19. 19
      394
    20. Valtiomies puhuu?

      "Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. – 
      Maailman menoa
      77
      394
    Aihe