Makeispussi

Anonyymi-ap

Vielä olisi hieman aikaa. Kaupasta voisi hakea makeisten pussin. Minkälaista makeisten pussia kannattaisi suosia.
Sokuria on mennyt. On ollut colaa ja sitten inkiväärijuomaa.

12

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      osta 12 henkilön täytekakku

    • Anonyymi

      Neuroleptilääkkeitä kylmän veden kera.

    • Anonyymi

      Ei kannata sokeria imeä. Hae vaikka pähkinä-rusina sekoitus, sillä se on hyvä.

    • Anonyymi

      Nyt on mennyt sokeria tosi paljon muutaman päivän aikana. Huomaa sen oikein itsekin, kun lukee tuotteiden sisältöjä. Sokuria on mennyt n. 4-5 kertaisesti päivän suosituksesta. Yleensähän ei sokuria mene.
      Mutta tuntuu erikoiselta, että makeiset ovat edullisempia kuin kunnon ruoka. Ja monet, jotka elävät ateriasta ateriaan varmaan miettivät nälän siirtämisen mahdollisuutta nameilla.
      Namit itsessään jakautuvat kahteen eri kategoriaan eli hyviin ja pahoihin. Hyviä nameja ovat tumma ja raakasuklaa sekä lakritsi. Ja sitten on olemassa kaikki makeat namit, jotka poikkeuksetta ovat pahanmakuisia.
      Nameja lähellä olevia ravintoryhmiä ovat mm. taatelit, luumut, rusinat, pähkinä naksut ja mahdollisesti muita. Mutta nämä ovat jo kalliita verrattuna sokeripohjaisiin mättöihin.

      • Anonyymi

        Jos karkkia alkaa syömään nälkäänsä niin huomaa hyvin äkkiä painossa. Juu jatkaa samaan malliin niin saa itselleen diabetes2.Jos kova nälkä ja vähän makeeta tekee mieli niin syö mielummin banaanin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos karkkia alkaa syömään nälkäänsä niin huomaa hyvin äkkiä painossa. Juu jatkaa samaan malliin niin saa itselleen diabetes2.Jos kova nälkä ja vähän makeeta tekee mieli niin syö mielummin banaanin.

        Kyse on hinnasta. Sokeri on halvempaa kuin kunnon ruoka, johon ihmisillä ei ole varaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyse on hinnasta. Sokeri on halvempaa kuin kunnon ruoka, johon ihmisillä ei ole varaa.

        Höpsis höpinää. Sokerilla pilaat terveytesi ja mädätät hampaasi.


    • Anonyymi

      Tilaa Urjalan Mmakeistukusta

    • Anonyymi

      Tuolla on poistoeriäkin mutta empä suosittele että nälkään syö karkkia.

      • Anonyymi

        Niin. Suo siellä vetelä täällä


    • Anonyymi

      Osta mieluummin kookaupasta 2kilon porkkanapussi. Halpaa on ja terveellisempää kuin makeiset. Samalla hinnalla myös skaupasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe