Makeispussi

Anonyymi-ap

Vielä olisi hieman aikaa. Kaupasta voisi hakea makeisten pussin. Minkälaista makeisten pussia kannattaisi suosia.
Sokuria on mennyt. On ollut colaa ja sitten inkiväärijuomaa.

12

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      osta 12 henkilön täytekakku

    • Anonyymi

      Neuroleptilääkkeitä kylmän veden kera.

    • Anonyymi

      Ei kannata sokeria imeä. Hae vaikka pähkinä-rusina sekoitus, sillä se on hyvä.

    • Anonyymi

      Nyt on mennyt sokeria tosi paljon muutaman päivän aikana. Huomaa sen oikein itsekin, kun lukee tuotteiden sisältöjä. Sokuria on mennyt n. 4-5 kertaisesti päivän suosituksesta. Yleensähän ei sokuria mene.
      Mutta tuntuu erikoiselta, että makeiset ovat edullisempia kuin kunnon ruoka. Ja monet, jotka elävät ateriasta ateriaan varmaan miettivät nälän siirtämisen mahdollisuutta nameilla.
      Namit itsessään jakautuvat kahteen eri kategoriaan eli hyviin ja pahoihin. Hyviä nameja ovat tumma ja raakasuklaa sekä lakritsi. Ja sitten on olemassa kaikki makeat namit, jotka poikkeuksetta ovat pahanmakuisia.
      Nameja lähellä olevia ravintoryhmiä ovat mm. taatelit, luumut, rusinat, pähkinä naksut ja mahdollisesti muita. Mutta nämä ovat jo kalliita verrattuna sokeripohjaisiin mättöihin.

      • Anonyymi

        Jos karkkia alkaa syömään nälkäänsä niin huomaa hyvin äkkiä painossa. Juu jatkaa samaan malliin niin saa itselleen diabetes2.Jos kova nälkä ja vähän makeeta tekee mieli niin syö mielummin banaanin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos karkkia alkaa syömään nälkäänsä niin huomaa hyvin äkkiä painossa. Juu jatkaa samaan malliin niin saa itselleen diabetes2.Jos kova nälkä ja vähän makeeta tekee mieli niin syö mielummin banaanin.

        Kyse on hinnasta. Sokeri on halvempaa kuin kunnon ruoka, johon ihmisillä ei ole varaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyse on hinnasta. Sokeri on halvempaa kuin kunnon ruoka, johon ihmisillä ei ole varaa.

        Höpsis höpinää. Sokerilla pilaat terveytesi ja mädätät hampaasi.


    • Anonyymi

      Tilaa Urjalan Mmakeistukusta

    • Anonyymi

      Tuolla on poistoeriäkin mutta empä suosittele että nälkään syö karkkia.

      • Anonyymi

        Niin. Suo siellä vetelä täällä


    • Anonyymi

      Osta mieluummin kookaupasta 2kilon porkkanapussi. Halpaa on ja terveellisempää kuin makeiset. Samalla hinnalla myös skaupasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      73
      5024
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      122
      4730
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      80
      4223
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      108
      4211
    5. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      4
      3344
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      125
      3147
    7. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      2848
    8. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      28
      2797
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      40
      2793
    10. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      37
      2772
    Aihe