Makeispussi

Anonyymi-ap

Vielä olisi hieman aikaa. Kaupasta voisi hakea makeisten pussin. Minkälaista makeisten pussia kannattaisi suosia.
Sokuria on mennyt. On ollut colaa ja sitten inkiväärijuomaa.

12

264

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      osta 12 henkilön täytekakku

    • Anonyymi

      Neuroleptilääkkeitä kylmän veden kera.

    • Anonyymi

      Ei kannata sokeria imeä. Hae vaikka pähkinä-rusina sekoitus, sillä se on hyvä.

    • Anonyymi

      Nyt on mennyt sokeria tosi paljon muutaman päivän aikana. Huomaa sen oikein itsekin, kun lukee tuotteiden sisältöjä. Sokuria on mennyt n. 4-5 kertaisesti päivän suosituksesta. Yleensähän ei sokuria mene.
      Mutta tuntuu erikoiselta, että makeiset ovat edullisempia kuin kunnon ruoka. Ja monet, jotka elävät ateriasta ateriaan varmaan miettivät nälän siirtämisen mahdollisuutta nameilla.
      Namit itsessään jakautuvat kahteen eri kategoriaan eli hyviin ja pahoihin. Hyviä nameja ovat tumma ja raakasuklaa sekä lakritsi. Ja sitten on olemassa kaikki makeat namit, jotka poikkeuksetta ovat pahanmakuisia.
      Nameja lähellä olevia ravintoryhmiä ovat mm. taatelit, luumut, rusinat, pähkinä naksut ja mahdollisesti muita. Mutta nämä ovat jo kalliita verrattuna sokeripohjaisiin mättöihin.

      • Anonyymi

        Jos karkkia alkaa syömään nälkäänsä niin huomaa hyvin äkkiä painossa. Juu jatkaa samaan malliin niin saa itselleen diabetes2.Jos kova nälkä ja vähän makeeta tekee mieli niin syö mielummin banaanin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos karkkia alkaa syömään nälkäänsä niin huomaa hyvin äkkiä painossa. Juu jatkaa samaan malliin niin saa itselleen diabetes2.Jos kova nälkä ja vähän makeeta tekee mieli niin syö mielummin banaanin.

        Kyse on hinnasta. Sokeri on halvempaa kuin kunnon ruoka, johon ihmisillä ei ole varaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyse on hinnasta. Sokeri on halvempaa kuin kunnon ruoka, johon ihmisillä ei ole varaa.

        Höpsis höpinää. Sokerilla pilaat terveytesi ja mädätät hampaasi.


    • Anonyymi

      Tilaa Urjalan Mmakeistukusta

    • Anonyymi

      Tuolla on poistoeriäkin mutta empä suosittele että nälkään syö karkkia.

      • Anonyymi

        Niin. Suo siellä vetelä täällä


    • Anonyymi

      Osta mieluummin kookaupasta 2kilon porkkanapussi. Halpaa on ja terveellisempää kuin makeiset. Samalla hinnalla myös skaupasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      344
      1262
    2. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      753
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      55
      738
    4. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      725
    5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      633
    6. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      59
      616
    7. 45
      604
    8. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      591
    9. 54
      562
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      42
      526
    Aihe