Uusi järjestelmä toimii pääosin oikein. Suurin osa virheistä on työntekijöiden itse tekemiä. Kooditus siirrettiin työntekijöiden ja näiden esimiesten kontolle. Ihmisiin ja heidän vastuuntuntoonsa ihmisinä luotettiin. MUTTA virheitä virheiden perään.
Onko niin, että tämä on tahallista ammattiliittojen agitointia? Jos palkkatositteiden itse täyttämisestä ei maksettukaan erilliskorvausta, niin ammattiliitto aloitti kampanjan asioiden torpedoimiseksi. Ei olisi ensimmäinen kerta.
Ensi kuussakin on tulossa lakkoja ja Suomen vientiä aiotaan terrorisoida. Ei siitä ole kenellekään hyötyä, kuten ei palkanmaksun sotkemisestakaan, mutta sellaista vasemmistolaiset ay-aktiivit tekevät.
Johtuuko palkanmaksun virheet työntekijöiden tahallisesta jarruttamisesta?
Tiedättekö, minkä takia Helsingin kaupungin palkanmaksu on takkuillut?
Anonyymi-ap
4
73
Vastaukset
- Anonyymi
Suurin syy ongelmiin on, että tilaajina toimivia virkamiehiä ei paskaakaan kiinnostunut toimiiko järjestelmä ja
- Anonyymi
...... siis ei paskaakaan kiinnostanut toimiiko järjestelmä kaikessa suunnitellussa ja miten hitossa se otetaan käyttöön ilman kokeilujaksoa, riittävää koulutusta ja resurssien lisäämistä. Huvittavinta asiassa on, että kukaan ei ole vastuussa mistään.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177168415
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Veronmaksajat maksavat vielä kauan sekoilun kulut ja turhien virkamiesten palkat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 54713
- 41684
- 49644
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516