Outo yhtälö minusta
Venäjä uhkailee suomea, mutta suomalaiset ei uhkaile venäläisiä suomessa
16
100
Vastaukset
- Anonyymi
No mutta, asiahan on juuri päinvastoin!
- Anonyymi
Niin minustakin, kaiken maailman hullu-ahot ja märinät oikein hakevat konfliktia, diplomiasta viis.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin minustakin, kaiken maailman hullu-ahot ja märinät oikein hakevat konfliktia, diplomiasta viis.
Fasistien kanssa ei neuvotella.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177172402
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ei me venäläisiä syytetä siitä, että Venäjää pitää hallissaan mafiaterroristit!
- Anonyymi
Ei Venäjä ole Suomea uhkaillut.
- Anonyymi
Eikös Lavrov uhkaillut juuri viime viikolla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös Lavrov uhkaillut juuri viime viikolla
Ei uhkaillut.
Sanoi, että jos Suomi liittyy sotilasliitto NATOoon, niin Venäjä perustaa Suomen rajan tuntumaan uuden armeijakunnan. Tuo ei ole uhkaus. Venäjä saa tehdä Venäjän puolella rajaa mitä haluaa.
- Anonyymi
Venäläiset sodan ja Putinin kannattajat elelevät leveästi suomalaisissa asunnoissaan. Toki joku heistä voi olla vastaakin, mutta aika vähän gallupien mukaan.
- Anonyymi
Me hakkaamme teitä päähän ydinkepillä!” Venäjän johtava propagandakasvo nosti Suomenkin esille
Venäjän television keskusteluohjelmassa käytiin lennokasta keskustelua ydinkokeiden palauttamisesta ja ”ennaltaehkäisevistä” ydiniskuista.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009323447.html - Anonyymi
Solovjovin pohtiessa ”puolalaisten yksiköiden” tuhoamista ydinaseella, Buzhinski muistuttaa, että ydinaseita löytyy myös vastapuolelta, Yhdysvalloilta, Britannialta ja Ranskalta. Tämä kääntää keskustelun maihin, joilla niitä ei ole.
– Joten Puola ja Romania ovat hyväksyttäviä kohteita, koska niillä ei ole ydinaseita? Myös Suomi on hyväksyttävä kohde, koska se ei ole Natossa eikä sillä ole ydinaseita. Ukraina on myös hyväksyttävä kohde, koska se ei ole Natossa ja sillä ei ole ydinaseita, Solovjov vetää johtopäätöksensä.
Tätä sille kansalle kerrotaan joka päivä! - Anonyymi
Jokainen venäläinen olisi karkoitettava ja omaisuus takavarikoitava.
- Anonyymi
Kyllähän sää muakin pitäisit vihollisena jos aseistaisin ja huoltasin kaveria joka sua mättää turpaan.
Suomi Hyökännyt avoimesti ryssiä vastaan on tosiasia turha tuota on kaunistella.
Jos seuraamuksia tulee niin ite on verta nenuistamme kaivettu. - Anonyymi
Olet vain sotapsykoosissa. Siitä tuollainen kiero ajattelu johtuu.
- Anonyymi
kaikkii 4 milj venäläistä poistettava EU-alueelta
- Anonyymi
Aloitus oli tarkoitettu provoiluksi. Suomihan on täysin "sodassa" Venäjää vastaan, nyt henkisesti ja voi olla tämän jatkuessa fyysisestikin. Venäläisiä ihmisiä on suomessa uhkailtu (media ei siitä uutisoi) ja tavallisista venäläisistä puhutaan jopa vatiotasolla kielteisesti, Halla-aho etunenässä.
Millä tavalla Venäjä julkisesti on uhkaillut Suomea? En minä ainakaan ole sellaista lukenut, kaikesta lausunnoista voi tietysti vääntää mileikuvituksen kanssa sellaista mutta ei ole uhkailtu oikeasti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 985454
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai814761Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404732Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3682147- 1041873
- 1001660
- 2571538
- 3691282
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581084- 2001040