Haavisto haluaa estää mielenilmaisut ja siirtyä Vänäjän tyyliseen demokratiaan , Suomi on vaarassa hän kertoo. Ruotsi aiheutti Suomen NATO tielle kuoppia koska siellä sai huutaa vapaasti Turkkia ja islamia vastaan.
Haavisto vaatii rajoituksia sananvapauteen , Venäjän malli hyvä
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Demokratia on Suomessa enää vain paperilla.
- Anonyymi
Persujen ihannoiman putinipersulandiaa Suomesta ei tule !!
- Anonyymi
Huono vertaus suomi on jo eurostoliiton kynsissä globalistien tuhottavissa jota ainoastaan persut vastustavat?🤦🤦🤦
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huono vertaus suomi on jo eurostoliiton kynsissä globalistien tuhottavissa jota ainoastaan persut vastustavat?🤦🤦🤦
Kyllä persut ovat nyt ottaneet lusikan kauniiseen käteensä ja ovat Suomen puolella kerrankin!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä persut ovat nyt ottaneet lusikan kauniiseen käteensä ja ovat Suomen puolella kerrankin!
Ainakin johto ymmärtää, että Suomea kannattaa puolustaa. Vaikka voi olla että kannattajissa on paljon niitä, joille mikä muu maa olisi parempi kuin läpimätä Suomi!
- Anonyymi
"Haavisto haluaa estää mielenilmaisut ja siirtyä Vänäjän tyyliseen demokratiaan"
Jos tuo on totta niin homopoika haluaa diktatuuria ja väkivaltaa suomeen...
Tarttee sanoa, korvien väli on pehmennyt kaverilla pahasti, tuossakin asiassa. :) :) :)- Anonyymi
Mies on sellainen vouhake ,että olisi parempi että ei edusta enää Suomea missään.. Tuon touhujen jälkeen tulee aina kova lasku.
- Anonyymi
Kyllä aamun möläytys menee Haaviston omaan piikkiin.Ei Suomen.Ministerikierrätyksen paikka Marin .Aaltola tilalle.
- Anonyymi
Sananvaputta ei ole pilkata kenenkään uskontoa.
- Anonyymi
Tosikot ei kestä minkäänlaista vinoilua ja provosointia.Kaikki energia hukkaan rähjämisessä.Tervo paiskasi raamatun ohjelmassaan eipä mellakoitu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset23617259Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17612289Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556071Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään654908MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144875Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.224007Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843615Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja33280Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1373060S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.3011636