Viime vuosina maakunnassa mm.Siikalatvalla on liikkunut melko paljon Kempeleen ja Oulun seudun lestatialaisia remppafirmoja tekemässä ja markkinoimassa erilaisia taloremontteja. Tekijät on olleet asiansa osaavia ammattilaisia ja työn jälki hyvä kuulemani mukaan. Hinnat....no joo. Toimintatapa kaipaisi muutosta ettei tulisi ns.pakkomyynnin makua. Parempi laittaa ilmoitus yhteystietoineen postilaatikoihin että nyt teemme alueella kyseisiä töitä ja asukas ottaa yhteyttä jos on tarvetta. Eikä kulkea ovelta ovelle painostamassa. Jos asukas ilmoittaa että haluaa ottaa tarjoukset eri toimijoilta niin silloin käydään tekemässä vaan tarjous ( niin tekevät muutkin ). Ei niin että on sopimuspaperi lähes valmis ja istutaan pöydässä niin kauan kuin on nimi paketissa.
Lestatislaisyrityksille
Anonyymi-ap
6
325
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkoitin tietysti paperissa.
- Anonyymi
Lestaroistoilla on rahan nälkä ja aistivat ku hait veripisaran meressä
- Anonyymi
Sen vuoksi Suomen Tivolilki juoniteltiin Kempeleesee. Jokoha ihmiset alkavat tajuta millaisia roistoja nää on
- Anonyymi
Tietääkö ketää onko Vuokila Oulun suunnilla lestapohjoinen suku ? Oulun lastensuojelussa on töissä sellainen lyhyt nainen jonka sukunimi Vuokila ja olen itse asioinut hänen kanssaan ja olen lähes varma asiasta !
- Anonyymi
On on ! Hailuodosta
- Anonyymi
Joo näitä kannattaa varoa.Luulevat olevan muita parempia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224266Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692745Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5451377- 571330
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 761311
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196