Valehtiloko Presidentti? Käsikynkkää Natoon Ruotsin kanssa?

Anonyymi-ap

Nyt tuli uusi peli, Koraani poltettiin. Kansaa ei voi pettää, Törky-Pekka yrittää yksin Natoon.

19

64

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi Helkkari, taas suomalaisia kusetettiin.

    • Anonyymi

      Kyllä natopeli on nyt täysin sekaisin, kuka johtaa maata, kauniisti käsi kädessä piti Ruotsin kanssa astella naton ruusutarhaan, ei Törky-Pekka voi tässä tilanteessa sooloilla, ei sen näin pitänyt mennä, ei mandaattia suomen kansalta, vain käsi kaulalla ruotsin kanssa.

      • Anonyymi

        Herää kysymys, joudutaanko natohakemus polttamaan Juhannustulilla. Natosta on tullut suomelle elämää suurempi palvonnan kohde, voidaan puhua jo "natouskonnosta", niin kahelia tämä meno on.


    • Anonyymi

      Oleellista nyt, tiesikö presidentti, että ruotsi luovuttaa sulttaanin edessä? Missä Niinistö piileksii, kansa paniikissa epävarmuuden tilassa.

      • Anonyymi

        Niinistö piileksii Kievissä, kävi patsastelemassa sissiasussa, sai laudankappaleen lahjaksi Zeleltä.


      • Anonyymi

        Niinistö vieraili Ukrainassa, missä Suomen presidenttinä antoi tukea Ukrainalle ja totesi, että Suomen kansa seisoo yhtenäisenä Ukrainalaisten tukena (pl muutama ryssän perseennuolija n 74).


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17717543/rakastakaa-jalkelaisianne-alkaa-tehko-heille-velkaa-sotarikosliitto-havittajahankkeilla

      On olemassa vaihtoehtoja: rikoskanteiden nostamiset kansainväliseen, korkeimpiin oikeusasteisiin, ja äänestämisestä kieltäytyminen korruptio-eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN vaaleissa. Esimerkiksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa#comment-118442380

    • Anonyymi

      Pakeniko presidentti Kiovaan? Onks tietoo?Onko törky-pekka nyt presidentin sijainen?

      • Anonyymi

        Ei kai nyt sentään ihan noinkaan. Kyllä siellä sannan on oltava toimintakykyisenä sijaisena tällä hetkellä.


        joku vitun roti sentään.


    • Anonyymi

      Kyllä presidentin on kerrottava suomen kansalle, mites tässä näin kävi, Suomiko tykinruaksi?

    • Anonyymi

      Haaviston aamuisessa lausunnossa ei ollut mitään erikoista. Hän vain sanoi ääneen tosiasiat, eli sen että jos Ruotsia ei hyväksytä jäseneksi niin silloin Suomen on ilmeisesti mentävä NATOon ilman Ruotsia. Haaviston ja hallituksen poliittiset viholliset yrittävät ottaa tapauksesta kaiken irti!

      Äsken katseli A-talkia ja siellä Halla-Aho muistutti siitä, että alunperin Suomi tosiasiassa päätti hakea NATOon ilman että oli mitään tietoa siitä mitä Ruotsi tekee. On ihan luonnollista että Suomi menee NATOon ilman Ruotsia jos Ruotsin hakemusta ei ratifioida. Venäjä on Suomen rajanaapuri, ei Ruotsin joten ainakin Suomen tulee saada turvatakuut.

    • Anonyymi

      Mentäis jos päästäisi, vaan kun ei nyt päästä. Ei yhdessä eikä erikseen, se on varma asia.

    • Anonyymi

      Ei yksin liittyminen ole välttämättä mahdollista. Hakemukset ratifioitiin kaikissa natomaissa sillä oletuksella että molemmat maat liittyvät. Onhan vaikeampi puolustaa Venäjän rajalla sijaitsevaa saareketta kuin yhtenäistä pohjoista aluetta. Eka velvotteeseen jäsenmaiden parlamentit eivät suostumustaan antaneet.

      • Anonyymi

        Hyvä huomio, ratifioinnit on tehty väärän tiedon varassa, puhumattakaan että nyt on sitten oikean kansanäänestyksen paikka vaalien yhteydessä. On rikollista mennä natoon tämän Eduskunnan tietojen varassa. Asia tutkittava, päätöstä ei voi tehdä varastoon, asia tutkittava.


    • Anonyymi

      Onko perumassa sanansa, hilluu Kiovassa, kun maa on ilman kapteenia.

    • Anonyymi

      Koska tykkäätte niin Suomesta niin tehkää itse paska-ala-arvopaska työnne!
      Miksi lykkäätte teidän palvelemis töitänne vihaajillenne!
      Tehkääpä itse koska jotain täältä saattekin!

    • Anonyymi

      Säitä ennustaessa se teki naapuriin natsitervehdyksen ja puheestakaan ei tullut täyttä selvyyttä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      138
      1530
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      936
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      276
      776
    5. 68
      733
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      619
    8. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      581
    9. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      60
      567
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      561
    Aihe