Valtavat ruumisröykkiöt odottavat hautaamista. Unkarin ja Ukrainan rajalta löytyi täyteen ahdettuja ruumisvaunuja .
Ukrainan hautuumaille ei enää mahdu ruumiita.
13
69
Vastaukset
- Anonyymi
On se hieno mies toi Zelenski.
- Anonyymi
Joo, estää ukrainalaisten kansanmurhan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, estää ukrainalaisten kansanmurhan.
Apua😱.... Sehän on käynnissä. Sodalla, ja tukipaketit lisää uhrimääriä😱
- Anonyymi
Rauhaa maailmaan. Toivotaan että tulee tänä vuonna.
- Anonyymi
Luuletko et Ukrainan sota on ainut?
Yhdysvalloilla on Aina useampi sitarintama samaan aikaan. Eri maissa.
Yhdysvallat elää sodista, ja sodilla. Elämäntapasotijoita. Ja jotku luuli, et ne tuo rauhaa Suomeen, sodan ne tuoneet jokapaikkaan. - Anonyymi
Ei sitä tule, vaan vaiheittainen -95% väestönvähennys. jossa Suomen kohdalla lukee 100%, koska täällä on ENITEN lähimmäisestävälittämistä, tunnetaan evankeliumi, voidaan nousta rukoilemaan ja saaha ihmeitä. siksi 100%.
surullista paskaa on se, ettei samanaikaista kansallistason yhteisrukousta edes testata. Siis väkevin aseemmin pysyy kirjaimellisesti kotelossa non-vitun-stoppina.
no joo. ihan sama; jossei tajuta, niin ei sitten vaan tajuttu.
- Anonyymi
"Onhan siellä peltoa"!!!
- Anonyymi
mitä huumoria taas kerran täällä...
- Anonyymi
Putlerilla satojen tuhansien ihmisten henki vastuullaan. Palaa kuin soihtu kuumasti ja pitkään kiirastulessa.
- Anonyymi
Voi olla vähäse sellast selitelyn makua, Tuomiopäivänä siis. ultrakalliit naiset toisten olemassaolon hinnalla kun ei taida olla se hjuvin tapa hoitaa elämäminen.
Meille parasta on välttää täyskontakti kun menevät norjaansa. pitää kansa vaan sen tuhkolman profetian valkoisella alueella, jos edes siihen pystyisimme ja antaa suurvaltojen vääntää siellä p-norjassa niin pitkään kun jaksavat. Meitä kusetettiin esitaistelijaksi sijaissotaan, ja putin tajuaa tuon vielä kyllä. Sitä oivallustaan tulee ehdottomasti minun mielestäni hyödyntää. Välttää se täyskontakti. En tiedä miten se on edes teoriassa suunnitelmanakaan mahdollista, mutta edes yrittää sitä.
Tosin minä kerron, ja minä ainoana nämä sanani mielessäni aina kuulen. Ei nämä vaan todellisuudessa jaksa kiinnostaa ketään.
ihan sama, oiskohan piimä taikka glögiä laimeeseen illanviettoon. - Anonyymi
Kun ei uutisoida, ei ihmiset tiedä.
Niin Suomen mielenosoituksistakin tehdään.
Vain Osa pääsee uutisiin. Eivät uutisoi niistä, joista eivät halua kansan tietävän.
Mut, Uutisoivat pilakuvista ja Ruotsin nukesta ja koraanista. Tahallisesti tietysti, uutiset ei ole vahinkoja😉
- Anonyymi
Nehän piti polttaa. Oliko sekin joku valeuutinen?
- Anonyymi
Ukraina sentään hautaa vainajansa hautausmaille.
Venäjä kippaa suureen kuoppaan. Sijainti voi olla missä tahansa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: "Naimisissa oleva kansanedustaja Matias Mäkynen (SDP) iski nuoren opiskelijan"
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Skandaalipaljastus-Naimisissa-oleva-kansanedustaja-Matias-Makynen-iski-nuoren-opiskelijan "Opiskelija on kertonut lähip7207951- 941747
Purra on täysin oikeassa: EU:sta voi ja pitää erota
Britannialle ei ole koitunut todellisuudessa mitään haittaa siitä, että se erosi EU:sta. Ei ainakaan Maailman Pankin tilastojen mukaan. Erilaiset "asi2531401Ilman heijastinta ?
Kauhavalla lenkkeilijä menehtyi auton törmättyä päin. Kyllä se heijastin on halpa henkivakuutus pimeällä, toki ei ole tietoa että onko heijastinta käy121306Martinan Emma gaala.
Luuleeko Martina olevansa koko Emmagaalan pääjehu vai mikä on? Monta päivää jo laittanut itseään gaalaa varten,ja tottakai, pois kotoa hotelliin pakko2401286"Haitta-poliitikko" Riikka Purra sai täyslaidallisen yritysjohtajilta
"Vastuutonta isänmaan vahingoittamista" Useat yritysjohtajat kritisoivat perussuomalaisten maahanmuuttolinjaa. Muun muassa sijoittaja ja yrittäjä Pet6951189Olen tajunnut että tein virheen
Kun meidän yhteys katkesi. Olisit ollut se oikea nainen mulle, miten enää voisin asian korjata? Olen pahoillani.1051056Ohjeita nettideittailun aloittaville
Voisin kuvitella, että tätä aihetta on palstalla suhteellisen paljon jo käsitelty, mutta en alkanut kaivella mitään arkistoja. Kertokaapa mitä vinkke1631044Kiersin männä keänä entisiä tuttavia etsimässä
Pitkää Timppaa en löytänyt, enkä myöskään veljeksiä. Härkökankaalla oli joku kone edessä tutkailessani. Kaipa ne entiset tuttavani jossakin siellä ov67901Mies mikä on sun mielestä suurin
este sille ettei meidän tutustuminen ole edennyt? Ja uskotko vielä että tavataan?52826