Ukrainan hautuumaille ei enää mahdu ruumiita.

Anonyymi-ap

Valtavat ruumisröykkiöt odottavat hautaamista. Unkarin ja Ukrainan rajalta löytyi täyteen ahdettuja ruumisvaunuja .

13

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se hieno mies toi Zelenski.

      • Anonyymi

        Joo, estää ukrainalaisten kansanmurhan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo, estää ukrainalaisten kansanmurhan.

        Apua😱.... Sehän on käynnissä. Sodalla, ja tukipaketit lisää uhrimääriä😱


    • Anonyymi

      Rauhaa maailmaan. Toivotaan että tulee tänä vuonna.

      • Anonyymi

        Luuletko et Ukrainan sota on ainut?
        Yhdysvalloilla on Aina useampi sitarintama samaan aikaan. Eri maissa.
        Yhdysvallat elää sodista, ja sodilla. Elämäntapasotijoita. Ja jotku luuli, et ne tuo rauhaa Suomeen, sodan ne tuoneet jokapaikkaan.


      • Anonyymi

        Ei sitä tule, vaan vaiheittainen -95% väestönvähennys. jossa Suomen kohdalla lukee 100%, koska täällä on ENITEN lähimmäisestävälittämistä, tunnetaan evankeliumi, voidaan nousta rukoilemaan ja saaha ihmeitä. siksi 100%.

        surullista paskaa on se, ettei samanaikaista kansallistason yhteisrukousta edes testata. Siis väkevin aseemmin pysyy kirjaimellisesti kotelossa non-vitun-stoppina.

        no joo. ihan sama; jossei tajuta, niin ei sitten vaan tajuttu.


    • Anonyymi

      "Onhan siellä peltoa"!!!

      • Anonyymi

        mitä huumoria taas kerran täällä...


    • Anonyymi

      Putlerilla satojen tuhansien ihmisten henki vastuullaan. Palaa kuin soihtu kuumasti ja pitkään kiirastulessa.

      • Anonyymi

        Voi olla vähäse sellast selitelyn makua, Tuomiopäivänä siis. ultrakalliit naiset toisten olemassaolon hinnalla kun ei taida olla se hjuvin tapa hoitaa elämäminen.

        Meille parasta on välttää täyskontakti kun menevät norjaansa. pitää kansa vaan sen tuhkolman profetian valkoisella alueella, jos edes siihen pystyisimme ja antaa suurvaltojen vääntää siellä p-norjassa niin pitkään kun jaksavat. Meitä kusetettiin esitaistelijaksi sijaissotaan, ja putin tajuaa tuon vielä kyllä. Sitä oivallustaan tulee ehdottomasti minun mielestäni hyödyntää. Välttää se täyskontakti. En tiedä miten se on edes teoriassa suunnitelmanakaan mahdollista, mutta edes yrittää sitä.

        Tosin minä kerron, ja minä ainoana nämä sanani mielessäni aina kuulen. Ei nämä vaan todellisuudessa jaksa kiinnostaa ketään.

        ihan sama, oiskohan piimä taikka glögiä laimeeseen illanviettoon.


      • Anonyymi

        Kun ei uutisoida, ei ihmiset tiedä.

        Niin Suomen mielenosoituksistakin tehdään.
        Vain Osa pääsee uutisiin. Eivät uutisoi niistä, joista eivät halua kansan tietävän.

        Mut, Uutisoivat pilakuvista ja Ruotsin nukesta ja koraanista. Tahallisesti tietysti, uutiset ei ole vahinkoja😉


    • Anonyymi

      Nehän piti polttaa. Oliko sekin joku valeuutinen?

    • Anonyymi

      Ukraina sentään hautaa vainajansa hautausmaille.
      Venäjä kippaa suureen kuoppaan. Sijainti voi olla missä tahansa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      88
      5023
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      177
      4378
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      166
      4284
    4. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      89
      3485
    5. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      16
      3224
    6. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      14
      2932
    7. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      36
      2929
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      2
      2786
    9. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      54
      2658
    10. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      29
      1854
    Aihe