Paludanin Putinia palvellut koraaninpoltto näyttäisi aiheuttavan viikon ajan muslimimaailmassa mielenosoituksia. Mitä jos koraaneja poltettaisiin viikottain eri puolilla maailmaa, niin johtaisiko se siihen, ettei muslimit muuta tekisikään kuin protestoisivat? Maailmassahan on paljon maita, joissa ei juurikaan ole muslimeja, ainakin Latinalaisessa-Amerikassa. Näin ei olisi niinkään suuri ongelma tuo kirjan polttelu. Alle 100 henkeä kykenisi varmaan järjestämään reilun 50 koraanin polttelut? Tuloksena olisi talousromahdus islamistimaissa?
Entäs koraanitalkoot?
Anonyymi-ap
854
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Koraanit vois jauhaa pelleteiksi. Niillähän vois lämmittää uuneja, kun sähkö on niin kallista.
Muslimi on tyhmä elukka. Ottaa helposti kierroksia ja on helposti johdateltavissa.
Aika "sankareita" siellä peräkamarissa.
Peräkammarin pojat ihailevat niitä jotka pilkkaavat muiden uskontojen edustajille pyhiä asioita.
Tämä on irtiottoyritys äidin helmoista, äiti on aina pakottanut käyttäytymään kohteliaasti ja muut ihmiset huomioiden. Nyt riittää äidin määräysvalta, poltetaan koraani!
Islam uskontona on pyhä vain sodassa!Afganistan,saudit ja isis ovat hyviä esimerkkejä islamista!Islam uskontona pitää ihmistä vankinaan,ei uskonto saa niin tehdä!Uskonnon tehtävän pitäisi olla sopusoinnussa kehittyvän empatian kanssa!
Kaikenmaailman tyhjänpäiväisimmät kirjat, Kalevala ja Kanteletar on heti poistettava kaupoista ja kodeista sekä kirjastoista. Pakkasiltaan kaunis rovio mokomista kirjoista, joita ei muualla edes tunneta, saati lueta!
Polttajaisbileet ja koskenkorvaa, siinä monikulttuurinen suomalainen ilta!
Koraanissa käsketään hakkaamaan naisiakin. Islamin uskosta ei löydy yhtään hyvää asiaa. Jätepaperi keräykseen kaikki koraani kirjat joutaisivat.
Koraanit v¡ttuun Suomesta!