Länsimaiden ei tule puuttua Afganistan sisäisiin asioihin. Heidän kulttuurin muuttaminen ei kuulu meille. Afganistanin uutisointi tulisi kieltää uutisvälineissä.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Juuri näin, on aivan turha yrittää niille pumpata rahaa ja kertoa demokratiasta ja naisten oikeuksista. Ei centtiäkää avustuksia maalle, jos se oma järjestelmä ei toimi niin se on ikävää ? Ja sieltä ei yhtään miesoletettua Euroopan alueelle.
- Anonyymi
Aivan turhaa tunkea centtiäkään rahaa Afganistaniin. Jos eivät tule toimeen, kuolkoot kaikki. Yhtään ei pidä ottaa länsimaihin kun halusivat kaikki länsiavun pois. Maa on suljettava täysin. Kaikki Afganistanin kansalaiset takaisin kotimaahansa jotka ei suostu lähtemään niin häkkiin. Loppuu se pelleily näiden kanssa.
- Anonyymi
Joo olen samaa mieltä, ja kun Afganistanissa naisilla ei ole ihmisoikeuksia niin voidaan katkaista lentoliikenne sieltä Eurooppaan. Pysykööt äijät siellä omassa paratiisissaan, pakolaisiksi sieltä otetaan vain naisia, ilman perheenyhdistämis mahdollisuutta. Huumepellot voidaan kylvää kuntoon napalmin avulla, jos sinne tulee nälänhätä niin se ei aiheuta toimenpiteitä?
- Anonyymi
Luulisi, että SDP:n Razymar puhuisi kotimaansa naisten puolesta, eikä haukkuisi maailman onnellisimman maan demokraatisesti valittua hallitusta. Naiset ja tytöt elävät Afganistanissa karmeissa oloissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Älä unohda minua
Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si84822On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus43682Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12658- 50599
- 65581
- 77524
Nyt on nyt
Turha miettiä menneitä tapahtumia. Niitä ei saa tekemättömäksi. Tärkeintä on mitä tekee nyt ja tulevaisuudessa. Korjausl49441- 29433
- 42404
Saat mut hymyileen suuresti, ja odotan koska saan antaa sulle haleja ja pusuja ihan oikeasti
En tiedä mikä sussa on, mut sun koko olemus ja ilmeet, ja persoona ja ulkonäkö saa mut vaan hyvälle tuulelle. Oot vaan s14389Martina avautuu
Martina on päässyt kertomaan Feminassa konkurssistaan. On viettänyt monia unettomia öitä. On elänyt ikäänkuin painekatti120378Kadutko mies?
Silloin kuin vielä yritin lähestyä, etkä tarttunut siihen. Asioista pitäisi voida aina keskustella.29369Hyvästi Iisalmen Citymarket.
Nyt riitti huolimaton kassatoiminta!Nyt sattuu joka toisella käynnillä samaa,joko laskutettu samasta tuotteesta liian mo18352- 52348
- 56347
- 26346
- 59343
Eläkeikä nousee 70 vuoteen. Joudunko palaamaan työelämään?
Nyt se on sitten päätetty, että eläkeikä Suomessa nostetaan 70 vuoteen. https://www.is.fi/politiikka/art-2000012324133.h119343Kaivatun haluaminen
seksuaalisesti herättää syvältä selkärangasta esiin villieläimellisiä vaistoja sekä haluja peittäen sivistyneen ihmisenä27334Mitä järkeä kiusata ihmisiä palstalla
Luuleeko ne kiusaajat oikeasti, että joku tosissaan ajattelisi niiden haukkujen olevan itselle? Hukkaan menee kiusaajill89328