Länsimaiden ei tule puuttua Afganistan sisäisiin asioihin. Heidän kulttuurin muuttaminen ei kuulu meille. Afganistanin uutisointi tulisi kieltää uutisvälineissä.
Afganistan
4
732
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin, on aivan turha yrittää niille pumpata rahaa ja kertoa demokratiasta ja naisten oikeuksista. Ei centtiäkää avustuksia maalle, jos se oma järjestelmä ei toimi niin se on ikävää ? Ja sieltä ei yhtään miesoletettua Euroopan alueelle.
- Anonyymi
Aivan turhaa tunkea centtiäkään rahaa Afganistaniin. Jos eivät tule toimeen, kuolkoot kaikki. Yhtään ei pidä ottaa länsimaihin kun halusivat kaikki länsiavun pois. Maa on suljettava täysin. Kaikki Afganistanin kansalaiset takaisin kotimaahansa jotka ei suostu lähtemään niin häkkiin. Loppuu se pelleily näiden kanssa.
- Anonyymi
Joo olen samaa mieltä, ja kun Afganistanissa naisilla ei ole ihmisoikeuksia niin voidaan katkaista lentoliikenne sieltä Eurooppaan. Pysykööt äijät siellä omassa paratiisissaan, pakolaisiksi sieltä otetaan vain naisia, ilman perheenyhdistämis mahdollisuutta. Huumepellot voidaan kylvää kuntoon napalmin avulla, jos sinne tulee nälänhätä niin se ei aiheuta toimenpiteitä?
- Anonyymi
Luulisi, että SDP:n Razymar puhuisi kotimaansa naisten puolesta, eikä haukkuisi maailman onnellisimman maan demokraatisesti valittua hallitusta. Naiset ja tytöt elävät Afganistanissa karmeissa oloissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html394198Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424012Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353138Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat163021Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653004Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732706Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982463Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202085- 451995
- 241780