Näin porvarihallituksen suosio Ruotsissa sulaa

Anonyymi-ap

"Kriisi Ruotsissa syvenee Kristerssonin porvarihallitukselle. Tämä näkyy DN/Ipsosin uudessa mittauksessa.
Ajatuksena oli, että maltilliset, ruotsidemokraatit, kristillisdemokraatit ja liberaalit antaisivat Ruotsille "uuden alun".

Vaalikampanjassa puolueet lupasivat alentaa sähkön hintoja ennen marraskuuta, alentaa bensiinin hintoja, lopettaa veronkorotukset, alentaa Islannin kruunun veroa, poistaa poistovaatimuksia ja kunnianhimoisempaa ilmastopolitiikkaa.

Mutta nyt on nähtävissä, että kaikki nuo lupaukset on rikottu ja että hallitus on sen sijaan alentanut korkeatuloisten veroa - ja nyt näyttää siltä, ​​että äänestäjät mölyttävät takaisin tosissaan.

Se on DN/Ipsosin uusi tutkimus, joka antaa hallitukselle historiallisen alhaisen arvosanan.

Marraskuussa peräti 43 prosenttia ruotsalaisista katsoi, että hallitus teki huonoa työtä. Nyt luku on noussut 49 prosenttiin. Siten joka toinen ruotsalainen ajattelee, että hallitus tekee huonoa työtä.

Ipsosin mukaan vain 17 prosenttia uskoo, että hallitus tekee hyvää työtä.

Samaan aikaan sosiaalidemokraattien kannatus jatkaa kasvuaan. Ipsosin mukaan sosiaalidemokraatit olisivat saaneet 35 prosenttia äänistä, jos vaalit olisivat pidetty tänään."

Porvarihallitus lupasi lopettaa katuväkivallan, silmittömät mellakat ja ampumiset, kuitenkin meno vain pahenee.

2

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Demareiden aiempi valtakausi oli kuin ydinsota. Tarvitaan useiden sukupolvien työ ennenkuin tuloksia voi odottaa.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😍 ­N­­­y­­­m­­­f­­­o­­m­­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#177185224

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      43
      7447
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3703
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      47
      3566
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      62
      3318
    5. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      53
      3096
    6. 51
      3014
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      35
      2825
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2484
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      195
      1908
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1551
    Aihe