Näin porvarihallituksen suosio Ruotsissa sulaa

Anonyymi-ap

"Kriisi Ruotsissa syvenee Kristerssonin porvarihallitukselle. Tämä näkyy DN/Ipsosin uudessa mittauksessa.
Ajatuksena oli, että maltilliset, ruotsidemokraatit, kristillisdemokraatit ja liberaalit antaisivat Ruotsille "uuden alun".

Vaalikampanjassa puolueet lupasivat alentaa sähkön hintoja ennen marraskuuta, alentaa bensiinin hintoja, lopettaa veronkorotukset, alentaa Islannin kruunun veroa, poistaa poistovaatimuksia ja kunnianhimoisempaa ilmastopolitiikkaa.

Mutta nyt on nähtävissä, että kaikki nuo lupaukset on rikottu ja että hallitus on sen sijaan alentanut korkeatuloisten veroa - ja nyt näyttää siltä, ​​että äänestäjät mölyttävät takaisin tosissaan.

Se on DN/Ipsosin uusi tutkimus, joka antaa hallitukselle historiallisen alhaisen arvosanan.

Marraskuussa peräti 43 prosenttia ruotsalaisista katsoi, että hallitus teki huonoa työtä. Nyt luku on noussut 49 prosenttiin. Siten joka toinen ruotsalainen ajattelee, että hallitus tekee huonoa työtä.

Ipsosin mukaan vain 17 prosenttia uskoo, että hallitus tekee hyvää työtä.

Samaan aikaan sosiaalidemokraattien kannatus jatkaa kasvuaan. Ipsosin mukaan sosiaalidemokraatit olisivat saaneet 35 prosenttia äänistä, jos vaalit olisivat pidetty tänään."

Porvarihallitus lupasi lopettaa katuväkivallan, silmittömät mellakat ja ampumiset, kuitenkin meno vain pahenee.

2

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Demareiden aiempi valtakausi oli kuin ydinsota. Tarvitaan useiden sukupolvien työ ennenkuin tuloksia voi odottaa.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😍 ­N­­­y­­­m­­­f­­­o­­m­­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#177185224

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe