Ruotsalaistoimittajalla aprillipäivä vähän etuajassa?

Anonyymi-ap

"Ruotsalaistoimittaja räväyttää: annetaan Suomen liittyä Natoon ja liitytään sitten Suomeen"

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b8053a0c-0c1a-4bca-b727-df4d370065ab

"Vaikka kyse on selvästi Ruotsista eikä Suomesta, Barth-Kron toteaa tuumaten, että enempää Ruotsi ei Suomelta voi vaatia.

Näin ollen Barth-Kron heittääkin ilmoille räväkän ehdotuksensa: Suomi voisi liittyä Natoon yksin, minkä jälkeen Ruotsi voisi liittyä osaksi Nato-Suomen autonomista puoliskoa.

– Ymmärrän tietenkin, että tämä ei ole kovin realistista. Mutta miten olisi, jos Gotlantia voitaisiin vuokrata ainakin symbolisella summalla rajoitetun ajan? hän pohtii."

Kuinkahan Ruotsin kuninkaanlinnassa meni aamukahvit väärään kurkkuun?

7

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vuoroin vieraissa. Suomi oi liitettynä Ruotsiin aikanaan. Punavihreät hyis helevettiin kummastakin maasta, niin saadaan jotain tolkkua maan asioihin.

      • Anonyymi

        Mites, persutrolli, tää liittyy Suomen Keskustaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mites, persutrolli, tää liittyy Suomen Keskustaan?

        Vihreät tulisi lakkauttaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihreät tulisi lakkauttaa.

        Suomi ei palstamajuri edelleenkään ole natsi-Saksa, jossa toimittiin juurikin tavalla, jota sinä näytät kannattavan vaatimuksellasi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomi ei palstamajuri edelleenkään ole natsi-Saksa, jossa toimittiin juurikin tavalla, jota sinä näytät kannattavan vaatimuksellasi.

        Kommunistitkin, Stalinkin taptti omiaan mijoonittain, sulla ei se tulut vasemmistolaisena mieleen. Oli Hitleriä raakempi tällä alueella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kommunistitkin, Stalinkin taptti omiaan mijoonittain, sulla ei se tulut vasemmistolaisena mieleen. Oli Hitleriä raakempi tällä alueella.

        On sinulla pahat vinoutumat päässeet päähäsi pesimään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      147
      6774
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      63
      5883
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4529
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      100
      4456
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      159
      4263
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1650
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      402
      1536
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1359
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1345
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      42
      1122
    Aihe