Ruotsalaistoimittajalla aprillipäivä vähän etuajassa?

Anonyymi-ap

"Ruotsalaistoimittaja räväyttää: annetaan Suomen liittyä Natoon ja liitytään sitten Suomeen"

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b8053a0c-0c1a-4bca-b727-df4d370065ab

"Vaikka kyse on selvästi Ruotsista eikä Suomesta, Barth-Kron toteaa tuumaten, että enempää Ruotsi ei Suomelta voi vaatia.

Näin ollen Barth-Kron heittääkin ilmoille räväkän ehdotuksensa: Suomi voisi liittyä Natoon yksin, minkä jälkeen Ruotsi voisi liittyä osaksi Nato-Suomen autonomista puoliskoa.

– Ymmärrän tietenkin, että tämä ei ole kovin realistista. Mutta miten olisi, jos Gotlantia voitaisiin vuokrata ainakin symbolisella summalla rajoitetun ajan? hän pohtii."

Kuinkahan Ruotsin kuninkaanlinnassa meni aamukahvit väärään kurkkuun?

7

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vuoroin vieraissa. Suomi oi liitettynä Ruotsiin aikanaan. Punavihreät hyis helevettiin kummastakin maasta, niin saadaan jotain tolkkua maan asioihin.

      • Anonyymi

        Mites, persutrolli, tää liittyy Suomen Keskustaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mites, persutrolli, tää liittyy Suomen Keskustaan?

        Vihreät tulisi lakkauttaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihreät tulisi lakkauttaa.

        Suomi ei palstamajuri edelleenkään ole natsi-Saksa, jossa toimittiin juurikin tavalla, jota sinä näytät kannattavan vaatimuksellasi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomi ei palstamajuri edelleenkään ole natsi-Saksa, jossa toimittiin juurikin tavalla, jota sinä näytät kannattavan vaatimuksellasi.

        Kommunistitkin, Stalinkin taptti omiaan mijoonittain, sulla ei se tulut vasemmistolaisena mieleen. Oli Hitleriä raakempi tällä alueella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kommunistitkin, Stalinkin taptti omiaan mijoonittain, sulla ei se tulut vasemmistolaisena mieleen. Oli Hitleriä raakempi tällä alueella.

        On sinulla pahat vinoutumat päässeet päähäsi pesimään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6052
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      334
      5309
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      21
      2686
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1875
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      105
      1697
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1571
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1533
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1454
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1413
    Aihe