https://www.facebook.com/groups/ukrainantilanne/permalink/6043199119036041/?sfnsn=mo&ref=share
Päivä muutenkin ollut huono Venäjälle,tankkeja js miehistönkuljetusvaunuja mennyt paljon.
910 venäläistä kaatui päivässä Putinin aloittamassa erikoisoperaatiossa!
16
101
Vastaukset
- Anonyymi
Miejistönkuljetusvaunuja 23 ja tankkeja 8 ,,ollut joku isompi kahakka?
- Anonyymi
Saattaisi olla Vuhledarin suunnalla? Sieltä on tullut vähän sen tapaista uutista ja videota.
- Anonyymi
Mikä kahakka...nythän ryssä on linnottautunut ja tappiot pitäisi olla minimaaliset.
Jessus sitä lihamyllyä kun hemmot potkaistaan maapinnalle ja näytetään mihin suuntaa pitää lähteä.
Se on pelkkää venäläisten teurastusta sitten. - Anonyymi
Se oli vain kuulemma venäläisten keskinäinen välien selvittelyä etulinjan värvätyt olivat aikoneet lähteä käpälämäkeen ja takalinjoilta sitten jouduttiin hieman harventamaan.
Asiasta on jo raportoitu Moskovaa ja sieltä luvattiin lähettää heti tuhat miestä tilalle paikkaamaan tilannetta heti kun saadaan vaan kadulta ukkoja kiinni ja pidätettyä erilaisin verukkein eli ei sen kummempi asia. - Anonyymi
Lisää positiivisia uutisia Ukrainan vapaussodasta. Kiitos. :-)
- Anonyymi
Lisää, lisää!
- Anonyymi
Ukrainan puolustusministeri Reznikov erotetaan, on kähminyt puolustukselle tulleet avustukset kertoo Yle.
- Anonyymi
Ja piti olla 3 päivän paraatimarssi Kiovaan.
- Anonyymi
Reznikov saattaa siirtyä oikeusministeriksi.
Se siitä tilpun aivopierusta.- Anonyymi
Venäläisten aivotoimintaa on vaikea ymmärtää. Kuinka on selitettävissä, että noin 600 vuotta vanha ideologia toimii nykyaikana? Siis "äitivenäjän vuoksi" voi uhrata koko äitivenäjän kansan, kun vain tsaari saa sairaan tahtonsa läpi? Voi helevatin helevatti, mikä kansa! Miksi ne venäläiset eivät vain kaiva sen puten suolia pihalle ja syötä sen raatoa kulkukoirille? Kehitys alkaisi heti. oki muutama yrittäjä menettäisi alkuvaiheessa henkensä, koska halua tsaariksi tiettävästi on, vuosisatojen sairaus vaivaa vielä.
- Anonyymi
Vuhledarin suunnalta tulee juuri nyt sellaista kuvamateriaalia että kalustotappiot venäläisillä ainakin kasvavat ja kasvavat.
- Anonyymi
Hyvältä kuulostaa.
- Anonyymi
Hyvä.
- Anonyymi
Kaatuneiden ryssien emännät on kuitenkin ikionnellisia.
Valtion lahja korvaa kylmenneen miehen täysin.
https://twitter.com/i/status/1623026402315448320 - Anonyymi
Polyesteriset susiturkit Kiinasta hommattu.
- Anonyymi
Jos huomennakin ilmoitetaan 1000 kuollutta ja yli 10 tankkia niin eihän Venäjä pysty edes hyökkäämään.
Meinaan se on jo sellaita määrää että helmikuun lopussa on turha yrittääkään koska hyökätessä sitä vasta meneekin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1562919Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2842610Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.671740Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e431628Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221266
- 1101194
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141134Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3381037