EU sai mahtavan Leopard 2 Tankki Orgasmin.

Anonyymi-ap

On se hienoo toi sota, saadaan mukavasti uusia mausteita tankeilla ja sitä on kiva seurata telkkarista. Tulee ihan sota-ajat mieleen. Vahinko et silloin ei ollut telkkaria ja varsinkin väritelkkaria. Mennään nyt tällä ukrainalla, nykyään on hyvät kamerat.
Kait Yle uutiset tarjoo kakkukahvit.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tää tankkiorgasmi on parasta mitä EUlle tapahtunut sen jälkeen kun patterit pantiin kylmiksi euroopassa.

      • Anonyymi

        Entinen komentaja Lindberg kyllä rauhoitteli vähän "tankkiorgasmin" merkitystä kentällä, ei ratkaise mitään, paremminkin "sotakoristelua" suurelle yleisölle.


      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🔞 ­­N­y­m­­f­­­o­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17719432M

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Odotan kuumana kympin uutisia, lisää toistoja tankkiorgasmista. A-studiossa oli hyvää esileikkiä.

    • Anonyymi

      EUlla ei ole ainuttakaan tankkia, koska EUlla ei ole sotavoimia.

    • Anonyymi

      Mitäs jos aloittaja hakisi orgasminsa jostain muualta!

      Kyllä tässä on saanut olla kyynel silmässä monta kertaa katsoessa sitä, miten venäläiset tuhoavat kaupunkeja ja tappavat viattomia siviileja fasistisen johtajansa käskiessä.

      ”Elisein vanhemmat Evhen ja Inna Ryabukon hautasivat poikansa huhtikuussa noin kuukausi sen jälkeen, kun tämä oli saanut surmansa venäläisjoukkojen tulituksessa Peremohan kylässä Kiovan itäpuolella.”
      https://yle.fi/a/3-12410240

      • Anonyymi

        Juu, siviilikohteiden sivussa on mennyt 157 000 Ukr sotilasta, kertoo WW2 jälkeen suurinta tankkitaistelua johtanut amerikkalainen tänään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      101
      3258
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      2
      2617
    3. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      75
      2506
    4. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      67
      1475
    5. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      92
      1462
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      16
      1055
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      965
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      334
      964
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      867
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      834
    Aihe