EU sai mahtavan Leopard 2 Tankki Orgasmin.

On se hienoo toi sota, saadaan mukavasti uusia mausteita tankeilla ja sitä on kiva seurata telkkarista. Tulee ihan sota-ajat mieleen. Vahinko et silloin ei ollut telkkaria ja varsinkin väritelkkaria. Mennään nyt tällä ukrainalla, nykyään on hyvät kamerat.
Kait Yle uutiset tarjoo kakkukahvit.
766
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tää tankkiorgasmi on parasta mitä EUlle tapahtunut sen jälkeen kun patterit pantiin kylmiksi euroopassa.

Äänestä
  • Entinen komentaja Lindberg kyllä rauhoitteli vähän "tankkiorgasmin" merkitystä kentällä, ei ratkaise mitään, paremminkin "sotakoristelua" suurelle yleisölle.

    Äänestä

  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    🔞 ­­N­y­m­­f­­­o­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17719432M

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Odotan kuumana kympin uutisia, lisää toistoja tankkiorgasmista. A-studiossa oli hyvää esileikkiä.

Äänestä

EUlla ei ole ainuttakaan tankkia, koska EUlla ei ole sotavoimia.

Äänestä

Mitäs jos aloittaja hakisi orgasminsa jostain muualta!

Kyllä tässä on saanut olla kyynel silmässä monta kertaa katsoessa sitä, miten venäläiset tuhoavat kaupunkeja ja tappavat viattomia siviileja fasistisen johtajansa käskiessä.

”Elisein vanhemmat Evhen ja Inna Ryabukon hautasivat poikansa huhtikuussa noin kuukausi sen jälkeen, kun tämä oli saanut surmansa venäläisjoukkojen tulituksessa Peremohan kylässä Kiovan itäpuolella.”
https://yle.fi/a/3-12410240

Äänestä
  • Juu, siviilikohteiden sivussa on mennyt 157 000 Ukr sotilasta, kertoo WW2 jälkeen suurinta tankkitaistelua johtanut amerikkalainen tänään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On se hienoo toi sota, saadaan mukavasti uusia mausteita tankeilla ja sitä on kiva seurata telkkarista. Tulee ihan sota-ajat mieleen. Vahinko et silloin ei ollut telkkaria ja varsinkin väritelkkaria. Mennään nyt tällä ukrainalla, nykyään on hyvät kamerat.
Kait Yle uutiset tarjoo kakkukahvit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu