Suomeen suunnitellaan vihreää teräs- ja metanolitehdasta

Miksi niiden taustalla on taas ulkomaisia sijoittajia? Eikös Suomesta löydy enää yhtään kotimaista rahaa?
493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pienet vihreät miehet tuovat sitä, mutta vain Trafiguralla on yhteys marsilaisiin. Lintilä vain maksaa yhteydenpidon.

Äänestä
  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    💋 ­N­­y­­m­­­f­­o­m­­a­­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17720746J

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Tuo on totta

Äänestä

Onko vihreelle teräkselle jo hitsaus lisäaineet. Akattelin vain onko vihreetä puikkos ja salvaa . Sekä padkoo lankaa ja tiggiin veheriää . Mitä vitun vihreetä tää nyt on . Pitääkö olla tuulimyllybet voi duunata hitsin kanssa . Menkää nyt vihreet jo paskalle
Onko se vielä ruosteen väristä . Vai onko jo veheriää. Jos on niin kuolema on edes pian .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi niiden taustalla on taas ulkomaisia sijoittajia? Eikös Suomesta löydy enää yhtään kotimaista rahaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu