Ensin rinne lupas vappusatasen.. Ja nyt kepulien saarikko koittaa samaa vedätystä. Saarikko lupaa lapsilisiin 200e korotuksen, heh heh hee he he. Kyllä on mennyt jo yliepätoivoiseksi kepun kansan kosiskelu ( vedättäminen/Pettäminen ) Ja kehtas vielä sanoa : "Keskusta laittaa talouden kuntoon saattamisen ykkösasiakseen ". Siis sen talouden jonka HE juuri tuhosivat hallituksessa ollessaan !! Vappu200e
Saarikko lupas Vappu 200e
Anonyymi-ap
17785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Epätoivoisena se yrittää saada 18 lapsisilta lestaadioperheiltä ääniä.. Surkeemmaksi ja surkeemmaksi menee kepun touhu. Siis niin läpinäkyvää #usetusta.
Velalla mässäilevä Transkepu on pettänyt kaikki. Koko Suomen.
Kenen rahoja Saarikko kylvää ympäriinsä?
Kaikki velaksi!!
Kyllä lapset maksaa!!
Lupasiko Kepun Karjakko Saarikko "LypsyÄmpärin" jokaiselle Äänestäjälle ?
- - - - - - - - - - - - - - - - - -HeH HeH HeH Heeee - - - - - - - - - - - - - - -
Ei tuo luvannu lypsyämpäriä, mutta lestoille aiko antaa lapsilisiä. ei muille.
Saarikko kosiskelee Pohjois pohjanmaan 16 lapsisten lestaadioperheiden ääniä.. Kuvottavaa ja säälittävää toimintaa. Kepu vajoaa koko ajan alemmas ja alemmas. Saarikko nokitti Rinteen vappusatasen, Nyt tulee saarikon vappu200 :o) Ihan niin kuin suomesta löytyisi niin sokea ja tyhmä ihminen joka uskoisi kepua ja saarikkoa.
Ikityöttömät katujengiläiset ovat suomen "Työvoimapulan" paikkaajia... Ja Ruotsi palaa ja Räjähtelee juuri näiden "moniosaajien" toimesta.. No, kai se räjäyttelykin on sitten sitä moniosaamista.. ?
Viime vaaleissa 18-24 vuotiaista vain 3% äänesti Kepua ja nyt tuo aallonpohja etenee ikäluokkaan 25-34.
Yli 65 vuotiaista 22% äänesti Kepua ja nyt näistä joka kuudes on edesmennyt.
Kepu menettää yhden edustajan jokaisessa vaalipiirissä, jopa Helsingissä.
Kiusallisen hitaasti kuitenkin...
Tätä menoa kepu on vihreiden kokoinen nyt
Rkp:n kokoinen 4 vuoden kuluttua.
Kd'n kokoinen 8 vuoden kuluttua
Hyttysen pas...an kokoinen vasta 12 v kuluttua
kuten tiedämme kepu pettää aina .mut ei äänestäjät sitä taas seuraavissa vaaleissa muista.näin on ollut ja näin on tuleva.olen puhunut.tai pilkunnussijoille.olen tekstannut.
SDP:n lupaama lupaus kuitenkin piti.
Rinne antoi silloin aikoinaan lupauksen eläkeläisten ”vappusatasesta”. Kyse ei kuitenkaan ollut siitä, että summa annetaan kerralla kaikille eläkeläisille, vaikka monet niin ovat jostain syystä tulkinneet. Tarkoitus oli korjata Juha Sipilän hallituksen tekemiä leikkauksia ja antaa vappusatanen vähitellen kaikista pienituloisimmille, eli käytännössä siis korottaa pienimpiä eläkkeitä satasella. Vappusatanen on toteutunut Kelan eläke-etuuksissa. Vappusatanen toteutui huomaamatta ja hissukseen.
Härskiksi on mennyt kepun äänten osto , haluavat kosiskella myös kokkareita jakamalla rahaa hyväosaisille ja samalla kurittamalla tavan kansaa , alas on mennyt moraali keskustassa moiseen alentuessa , äänestäjä kyllä muistaa vaaliuurnilla.....
Puolet kepuista hyväksyivät uuden translain. . .
Kepu pettää aina ja Sipilä vielä useammin
Mitä helvetin satasia nyt hallitusten pitäisi jakaa? Menkää töihin niin tuloo satasia. Lakatkaa nyt jo ihannoimasta kommunismia.
Saarikko jakaa velkasatasia.
Lapsemme maksavat, baila, baila.
Mitä sillä on väliä kuka maksaa. Tämä porukka ei maksa mitään kun ovat itse tukiaisten ja avustuksien varassa niin että millä maksetaan???? Avustuksilla ja tukiaisilla ko??? Asiat ovat nyt hyvin??????