Mitä ihmettä, Kauhajoki-lehti on harrastanut uutishankintaa

Anonyymi-ap

"Kauhajoki-lehden toimittaja VIERAILI viime viikolla Aron päiväkodilla Nappularyhmän vieraana".

Yleensä lehti tuntuu julkaisevan vain lähinnä sellaiset asiat, jotka kävelevät toimituksen ovesta sisään. Silloin uutista voidaan kuvittaa ottamalla valokuva uutisen tuojasta toimituksen keramiikkaseinän taideteoksen edessä.

2

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kirjoittaja on väärässä, ei lehden toimittaja varmaankaan vieraillut omasta pyynnöstään Aronkylässä, varmaankin päiväkodin nappularyhmä oli kutsunut toimittajan paikalle.

      Todellinen uutishankinta tapahtuu toimittajien aloitteesta ja monasti vielä niin, että uutisen julkaiseminen ei välttämättä saa päänsilityksiä uutisen kohteelta!

      Oikeassa lehdessä uutishankinta tapahtuu vaikkapa siten, että toimittajat lukevat lehteen lähetettyjä ilmoitusaineistoja ja harkitsevat poikkeamista katsomassa mistä on kyse. Se on todellista lukijoita palvelevaa journalismia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      91
      11844
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      98
      8986
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      102
      4854
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      36
      4115
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      4084
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      6
      3896
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3689
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      26
      3529
    9. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      0
      3460
    10. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      43
      3309
    Aihe