Poliisi yritti pyöräyttää auton ympäri, arvioi asiantuntija.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/539826fb-ff16-4ace-818c-c446ad0b6237
Saman asian voi itse arvioida/päätellä, vaikka ei olekaan asiantuntija.
Ikämies runtattiin ulos tieltä
8
177
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä muu kuin palstan aktivointi oli tämän aloituksen pointti ?
- Anonyymi
Mikä on ylipäätään milloinkin mikäkin pointti, niin sitä voi miettiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä on ylipäätään milloinkin mikäkin pointti, niin sitä voi miettiä.
Oikeinkirjoitus ohje:
Mikä on yleensä milloinkin mikäkin pointti, niin sitä voi miettiä.
ps. tuo ylipäätään on turhakesana, jota ei tarvitse käyttää kenenkään missään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeinkirjoitus ohje:
Mikä on yleensä milloinkin mikäkin pointti, niin sitä voi miettiä.
ps. tuo ylipäätään on turhakesana, jota ei tarvitse käyttää kenenkään missään.Sana on kuitenkin varsin yleisessä käytössä, että noin ylipäätään sitä voi ja saa kaikki käyttää, vaikka vähän höperöä, joistain sanoista näppylöitä saavaa typerystä se kuinka harmittaa.
- Anonyymi
Häjyyy takaa ajo ku ameriikas!🤭
- Anonyymi
Näitä tolloja ajajia löytyy kaikista ikäryhmistä. On merkille pantavaa, miten paljon näitä liikentteessä koheltajia riittää joka päivän juorulehtiin ja Mediaan.
Kumma, ettei noita liikennerikoksiin syyllistyneitä rangaista kuin pikku seuraamuksella, mistä johtuu, että uskalletaan koheltaa liikenteessä.
Ihan ensimäiseksi pitäisi säätää laki auton takavarikoimisen mahdollisuudesta rikoksenteko välineenä, mitä se ei tällä haavaa ole.
Auto on Pyhä Lehmä, joka ei uskalleta asettaa eikä nimittää rikoksenteko välineeksi, vaika se eittämättä sitä on.- Anonyymi
Olet tuosta auton takavarikoinnista vuosi kausia vaahdonnut. Laki rikoksenteko välineen takavarikoinnista on jo iät ja ajat ollut voimassa ja sitä on myös autoon liittyen käytetty, silloin kun se on laissa määrätyin edellytysten mukaan mahdollista.
Tahattomien onnettomuuksien kyseessä olen huutamaasi takavarikointia ei tietenkään ole oikeuden mukaista eikä tarpeellista tehdä.
Joten voit olla varma, ettei sinun mielenterveys ongelmien takia lakia muuteta eikä tulla muuttamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849