HS: Vanhusten hoivakotien ongelmista satelee valituksia kiihtyvää tahtia?
Eikö demareitten hyvää hoivaa vanhuksille toimikaan?
Eikö demareitten hyvää hoivaa vanhuksille toimikaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tai oikeiston tarve 'säästää' ja yksityistää pörssiyhtiöille?
Mitä siis on harrastettu jo vuosikymmenet.
Seuraavaksi oikeisto myy pelastuslaitoksen ulkomaisille yrityksiille!!
Kyllä Sanna vanhuksia on ajatellut. Laittoi kuitenkin italialaisten ikäihmisten merenrantavilloihin tosi kommeet Carrara-marmori sisustukset, meidän veronmaksajien avustuksella.
Vanhukset ovat saattohoidossa ja saavat parhaimmat hoidot tuon puoleiseen.
Vaarana on että vanhukset yksin omakotitalossa polttavat talon ja oman ruumiin.
Demarit hylkäsi täysin eläkeläiset. Toivottavasti nämä kuittaavat asian vaaleissa.
Ei ainakaan meitä työeläkeläisiä. Toki inflaatio syö jo sen korotuksen.
Kokoomus järjesti Suomeen yksityisen vanhustenhoidon takomaan voittoja maailman veronkiertäjille. Kokoomuksen tavoite on yhteiskunnallisen hoitotyön ja kaikkien yhteiskunnallisten tuotantojen tuhoaminen.
Hölmölän kansa on niin paljon yksinkertaista, että luulee hoitotyön laadun paranevan sillä, kun siihen varattuja rahoja lapetaan suoraan ulkopuolisten sijoittajien taskuihin.
Demarihallitus taas lappaa rahaa ulkomaille ja kalliiseen hölmöllä tavalla toteutettavaan Vihreään siirtymään. Tuottaa uusilla laillaan mm. humanitaarisella viisumillaan sossun tuella eläviä Suomeen. Enemmän tuottoa tulee yksityisiin hoivakoteihin satsatusta rahasta Suomessa kuin nykyhallituksen maailman tuuliin kadotetuista suomalaisten veroeuroista,
Nykyään yhä enemmän kuulee asiantuntijoiden lausumia, että ei ole varaa enää Suomen hyvinvointiin. Ihme se on että Suomella korkean verotuksen maana ei olisi vara kunnolla huolta pitää pienestä n. 5 milj. kansastaan.
Kaikki me vanhetaan. Suomi ihan etunenässä. Nytkin on jo eläkkeensaajia 1,6 miljoonaa.
Ottakaa lisää sos elättejä tänne ja jakakaa rahaa kaikenlaisiin avustuksiin ulkomaille,kyllä jokainen vahaksi vuorollaan tulee ja saa kokea minkälaista on olla paskat vaipoissa päiviä.Tervetuloa ihana vanhuus.
Kyllä kai ulkomaan eläjille järjestetään hyvä vanhuus, ei tarvi paskavaipoissa pyöriä, noin arvelen, ja olen entinen demari.
Vqnhukset on saatava oikeasti hoitoon.
Totta.
Demarit lappaa rahojamme muille maille vierahille. Demarit on tämän maan syöpä. Ensin pitää hoitaa oman maan asiat kuntoon ennen kuin aletaan jakaan muille rahojamme.